W 2015 roku kierowcy będą mogli dojechać autostradą od ukraińskiej do niemieckiej granicy i znad morza niemal do Częstochowy. Po nowo budowanych trasach jeszcze długo będzie można jeździć bezpłatnie, bo resort infrastruktury nakazał GDDKiA zrezygnować z budowy bramek do poboru opłat i przygotować plan wdrożenia e-myta – pisze „Puls Biznesu”. Może to potrwać nawet kilka lat.

>>> Czytaj też: Bariery linowe między jezdniami. Nowy pomysł GDDKiA zwiększy bezpieczeństwo na drogach?

Jak pisze gazeta, w 2015 roku rozwijać się też będzie kolej metropolitalna, metro, tramwaje i autobusy. Miasta ruszą na wielkie zakupy za pieniądze z UE. Bruksela przyznała im 2,3 mld euro na niskoemisyjny transport miejski.

Z kolei dla transportu lotniczego kluczowa będzie cena ropy naftowej, która może mocno poprawić rentowność przewoźników. 2015 rok będzie ostatnim rokiem ograniczeń dla LOT-u, który otrzymał 527 mln zł pomocy publicznej. Dobra passa nie ominie tanich linii lotniczych. WizzAir będzie miał w tym roku 106 tras, o 25 proc. więcej niż w ubiegłym roku. Ryanair z kolei chce zwiększyć liczbę pasażerów w Polsce z 6,5 mln do 7 mln zł.

Czytaj więcej w „Pulsie Biznesu”