Oferta publiczna 111.145 obligacji serii E spółki deweloperskiej Capital Park o łącznej wartości ok. 11,11 mln zł rozpocznie się w poniedziałek, 2 marca, podała spółka. Celem emisji jest pozyskanie środków na kapitał obrotowy.

"Łączną wartość nominalna emitowanych na podstawie ostatecznych warunków oferty obligacji serii E wynosi 11,114 mln zł. Wartość nominalna i cena emisyjna jednej obligacji wynosi 100 zł. Oprocentowanie to WIBOR dla 3 mies. powiększony o 4,30 pkt proc. Wielkość minimalnej liczby obligacji objętych zapisem wynosi 50" - czytamy w informacji.

Termin rozpoczęcia przyjmowania zapisów ustalono na 2 marca. Termin zakończenia przyjmowania zapisów i dokonywania wpłat przypada 16 marca. Termin przydziału obligacji, stanowiący jednocześnie dzień emisji to 18 marca. Planowany termin wprowadzenia do ASO to kwiecień.

Obligacje emitowane są w ramach Programu emisji obligacji do maksymalnej kwoty 100 mln zł.

Oferującym, agentem ds. płatności, depozytariuszem (do czasu zarejestrowania obligacji w KDPW) oraz doradcą finansowym spółki jest Noble Securities.

Grupa Capital Park jest inwestorem i deweloperem działającym na rynku nieruchomości w Polsce. Grupa aktywnie poszukuje możliwości zakupu nowych projektów nieruchomościowych oraz nowych źródeł dochodów i wzrostu wartości w obszarach rynku charakteryzujących się dużym potencjałem rozwoju.

Od rozpoczęcia działalności w 2003 roku grupa przeprowadziła ok. 100 transakcji inwestycyjnych i zarządza portfelem nieruchomości obejmującym 76 projektów o łącznej powierzchni wynajmu brutto ok. 250 tys. m2, zlokalizowanych w 39 miastach. Spośród tych projektów 39 nieruchomości handlowych typu high-street znajduje się w strukturze Real Estate Income Assets FIZ AN, którym grupa zarządza i w którym posiada 15% udział.