Lokowanie przedsięwzięć przemysłowych w Radomiu i współpraca przy budowie fabryki Airbusa to zadania, które stawiają sobie samorząd i Polska Grupa Zbrojeniowa. Strony podpisały w tej sprawie porozumienie. Celem są nowe miejsca pracy.

To ma być powrót do przedwojennych tradycji Centralnego Okręgu Przemysłowego. I wtedy, i dziś chodziło o zwiększenie ekonomicznego potencjału i zmniejszenie bezrobocia. Radosław Witkowski, prezydent Radomia deklaruje wsparcie.

Miasto pomoże PGZ-owi m.in. podczas rekrutacji pracowników. Wykorzystując swoją stronę internetową i inne dostępne publikatory, rozpropaguje informacje o "nowych, specjalistycznych i dobrze płatnych" miejscach pracy.

Zdaniem Wojciecha Dąbrowskiego, prezesa Polskiej Grupy Zbrojeniowej, poza rekrutacją ważna jest też edukacja. I to jest rola samorządu.

Według niego czasami znacznie łatwiej jest zbudować i wyposażyć zakład niż znaleźć odpowiednią kadrę, dlatego współpraca z władzami miasta, dotyczyć będzie przede wszystkim tworzenia dobrego klimatu wokół szkolnictwa zawodowego.

Reklama

Do końca roku w Polskiej Grupie Zbrojeniowej pracę znajdzie ponad 100 osób. Docelowo ma ich być znacznie więcej.

>>> Czytaj też: Oddech Rosji skutkuje: Ukraina chce tarczy antyrakietowej i wojsk rakietowych