Gigantyczna fala Ukraińców zalewa nasz rynek pracy

22 lipca 2015, 05:12 | Aktualizacja: 26.07.2015, 20:31
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

W pierwszym półroczu tego roku polscy przedsiębiorcy zadeklarowali chęć zatrudnienia na zasadach uproszczonych 408 tys. pracowników z Ukrainy, Mołdawii, Białorusi, Rosji, Gruzji i Armenii – wynika z danych wojewódzkich urzędów pracy, które zebrał DGP.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (59)

  • leming(2015-07-22 05:26) Zgłoś naruszenie 00

    Brawo Platformo Obywatelska!!! 3 mln na emigracji ktorzy chca wrocic, bezrobocie 12%! A oni sciagaja ukraincow przeciez oni beda wydawac te pieniadze na ukrainie i tam napedzac gospodarke a u nas bezrobocie

    Odpowiedz
  • hj(2015-07-22 05:30) Zgłoś naruszenie 00

    To zarobki nigdy nie wzrosna skoro za minimalna beda ukraincow przyjmowac, poza tym pracodawcy sie ciesza a kij ma dwa konce!!! Kto bedzie kupowal wasze produkty skoro polacy nie beda mieli pracy a ukraincy beda nakrecac i wydawac na ukrainie zarobione pieniadze?

    Odpowiedz
  • patriota(2015-07-22 05:45) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo dobrze. Niech przyjezdzaja. "Biora" prace ktorych i tak Polacy nie chca. A zawsze jakis tam procent z tego co zarobia zostanie w Polsce. Co wazniejsze, jakis tam procent samych Ukraincow tez zostanie w Polsce. Potrzebujemy wiecej rak do pracy - szczegolnie tych chetnych rak.

    Odpowiedz
  • nie dla multikulti(2015-07-22 07:32) Zgłoś naruszenie 00

    Jakoś fala 800 tys Ukraińców mniej mnie niepokoi niż przyjazd 2 tys imigrantów z Afryki

    Odpowiedz
  • kibic(2015-07-22 08:52) Zgłoś naruszenie 00

    specjalnie dla Kriz.
    Ilość głupot i obelg które wypisujesz jest typowa dla wolaka. który nie ma specjalnie pojęcia o ekonomii ale za to może opluć innych bo mu podobno wolno. To nie państwo zatrudnia tych ludzi, tylko prywatni przedsiębiorcy i rolnicy.
    Nie znam danych statystycznych, które by pokazywaly że imigracja jest szkodliwa dla polskiego PKB a wręcz przeciwnie. Głupawe wstawki o tym jak to Prawy Sektor zabiera nam część kraju bez jednego wystrzału, to sobie zostaw śmieszny człeku na zebrania partyjne pis, tam będziesz się mógł rozwinąć w temacie. I na koniec, przypomnij no sobie jaka to opcja polityczna i jaki to prezes jeżdzili na Majdan i trzaskali tam sobie fotki?

    Odpowiedz
  • Bartek(2015-07-22 09:46) Zgłoś naruszenie 00

    to jest dobra imigracja. bliska kulturowo. łatwo integrująca się. zacieśniająca więzi między oboma krajami. oni naprawdę chcą pracować, a nie żyć na nasz koszt. w dodatku ze względu na różnice w zarobkach podejmują się prac, które Polaków nie interesują. W ten organiczny sposób pomagamy też Ukrainie finansowo i budujemy tam realne wpływy. jak dla mnie taka imigracja to jest klasyczna "win-win situation".

    za to ciapata imigracja - nie, dziękuję. niech zostaną u siebie albo w Londynie czy Paryżu.
    co innego Wietnamczycy - od nich sami możemy się bardzo wiele nauczyć. tylko szkoda, że nie są bardziej otwarci.

    Odpowiedz
  • młody Polak(2015-07-22 09:50) Zgłoś naruszenie 00

    Brawo Kriz ...masz rację !!!

    Odpowiedz
  • kibic(2015-07-22 09:50) Zgłoś naruszenie 00

    dla Kriz
    1/nie jestem nawet członkiem PO, jestem na swoim utrzymaniu a moje posty są odpowiedzią na twoją głupotę i opluwanie wszystkich oraz bełtaniu faktów i mitów;
    2/wystarczy że ktoś się z tobą nie zgodzi i już musi być hejterem do wynajęcia? A może to ty jesteś trollem na uslugach pis? Jak to prosto rozdawac razy na prawo i lewo...
    3/w nikogo nie muszę się zmieniać nie musisz mnie doklejać do innych osób.
    4/jak masz coś konkretnego do napisania to pisz krótko i na temat, nie powtarzaj po kilka razy banałów, ktore gdzieś zasłyszałeś na zasadzie że kłamstwo powtórzone 1000 razy stanie się prawdą.
    5/jak masz ambicję to załóż firmę, plać wielką kasę ludziom i sprzedawaj swoje towary aż zostaniesz milionerem, paru osobom się to już udało. Nie narzekaj tylko bierz się do roboty a potem wyjedź na wakacje do Greji i zobacz co tam się naprawdę dzieje.

    Odpowiedz
  • buehehe(2015-07-22 10:33) Zgłoś naruszenie 00

    Przestrzegałbym przed sprowadzaniem do Polski nadmiaru ukraińskich banderowców, którzy roszczą sobie prawo do kilkunastu powiatów na Podkarpaciu. Już raz mieliśmy w Polsce multi-kulti, było to przed wojną, z wysokim udziałem Ukraińców, ci którzy znają trochę historię wiedzą czym się to skończyło. Ukraińcy NIE PAŁAJĄ MIŁOSCIĄ DO POLAKÓW I PAŁAĆ NIE BĘDĄ!!! Jeśli chcecie sprowadzać imigrantów lepiej sprowadzajcie azjatów, pracowici, przedsiębiorczy, zdyscyplinowani, stosunkowo łatwo się asymilują.

    Odpowiedz
  • jacezar(2015-07-22 10:36) Zgłoś naruszenie 00

    Kriz jest albo debilem albo ruskim trollem. Skończyłem czytać jego wypociny jak dotarłem do "banderowcy"

    Odpowiedz
  • Kriz(2015-07-22 11:03) Zgłoś naruszenie 00

    Jeszcze jedno, sama wasza ukochana Angela z kraju gdzie pracy jest od groma i żaden niemiec nie wyjedzona za chlebem, tylko siedzi u siebie, przyznała kilka lat temu, że "multi-kulti" się nie sprawdziło a brednie opowiadane latami przez liberałów to propaganda dorównująca tej gebelsowskiej, nie wytrzymująca zderzenia z faktami i czasem. To samo mówią Francuzi, Brytyjczycy, Włosi itd.. którzy ten model rozwoju przerobili dawno temu. Każdy z nich potwierdza, że wielokulturowość, która miała budować pokój w Europie się niesprawdział, w zasadzie stało się odwrotnie, ta polityka doprowadziła do jeszcze większych problemów i zadrażnień na tle narodowościowym. Ale póki przy władzy mamy ludzi bezrefleksyjnie powtarzających zasłyszane bon moty innych, nie będąc w stanie samemu nic wymyślić, to czego można oczekiwać ? .. poza słąwetnym stwierdzeniem wicepremiera i czołowego polityka PO : **uj, dup*, i kamieni kupa ;(

    Odpowiedz
  • annita(2015-07-22 11:08) Zgłoś naruszenie 00

    do kriza albo grasz dla kremla albo jesteś strasznie głupi

    Odpowiedz
  • annita(2015-07-22 11:13) Zgłoś naruszenie 00

    kriz żeby głupota umiała fruwać to byś nigdy nie spadł na ziemie

    Odpowiedz
  • Kriz(2015-07-22 11:22) Zgłoś naruszenie 00

    Annitko a poza obrażaniem potrafisz polemizować z innymi w oparciu o fakty, dane , czy to już jest za trudne ?

    Odpowiedz
  • ko-marek(2015-07-22 11:32) Zgłoś naruszenie 00

    Dla Kriz
    Jest duzo prawdy w tym co piszesz, niestety jest mala szansa ze dotrze ona do kibicow, patriotow i innych durni. Propaganda oficjalna dziala na caly gwizdek i niestety plebs w wiekszosci opiera sie na tym co widzi i slyszy w mediach, a te sa dofinansowywane przez rzad i ue. Ludzie tak samo w latach 70 i 80tych bili brawo na plenum KC. Jak im wytlumaczyc ze caly burdel na ukrainie byl przygotowany, finansowany i zorganizowany przez wujaszka zza oceanu opierajac sie na ultra nacionalistach i innych gadach i tylko po to zeby przykrecic srobe ruskim. A to ze do Polski wjedzie 500 tys, 1 milion uchodzcow ekonomicznych z ukrainy jest tylko kwestja czasu.

    Odpowiedz
  • rrrr(2015-07-22 11:46) Zgłoś naruszenie 00

    tak 3 tyś przy zbieraniu truskawek-) to taka sama teoria , że w Polsce można też zarobić 10 tys miesiecznie jako taksówkarz wystarczy miec po prostu tak wielu klientów

    Odpowiedz
  • Michał(2015-07-22 12:32) Zgłoś naruszenie 00

    Widać gołym okiem, że ktoś chce zwiększyć niesamowicie wydatki polaków przez różne formy które nie przynoszą nam żadnych zyskow a generuja jedynie straty i zwiększają dług puliczny. Sztucznie generuje koszty Państwa tak żeby Państwo stawało się coraz bardziej nierentowne i wmawiają nam ze tak trzeba! Zamiast inwestować w rozwój firm, w energię tak żeby odciążyć Polaków to inwestują w głupoty żeby pociągnąć nas wszystkich w dół a potem ściągnąć zagraniczne firmy żeby nas i nasze bogactwa wykupywaly za grosze. Przecież są nierentowne trzeba je sprzedać co nie? Ale nikt się nad tym niezastanawia dlaczego są nierentowne. Otóż nierentownosc generowana jest sztucznie po to właśnie żeby wyprzedac nasze dobra komuś z poza naszego kraju dla kogo taka inwestycja jest jedną z najbardziej rentowych, ale nie dla nas. Smutne.. Państwo nie powinno szukać pieniędzy u kowalskiego tylko tak kombinować żeby samo na siebie zarabiało. Stawiać elektrownie wiatrowe, wodne i jądrowe żeby odciążyć przeciętnego Kowalskiego z tak wielkich juz opłat. , pozyskiwać nowe technologie żeby zmniejszyć koszty wydobywania węgla i innych złóż naturalnych przez polskie firmy, szukać nowych rynków zbytu. Ehh temat rzeka..

    Odpowiedz
  • kibic(2015-07-22 12:55) Zgłoś naruszenie 00

    dla Kriz
    Aż mi ciebie żal człeku. Nie wniosłeś kompletnie nic nowego a cały czas jedziesz utartym torem, na zasadzie ciemny lud kupi wszystko.Po co po raz n-ty tacy jak ty powtarzają podsłuchane taśmy, żebyście jeszcze te taśmy przesłuchali dokładnie i w całości, wtedy byś się może dowiedział o co chodzi z tymi kamieniami. Ale po co, tacy jak ty powtarzają to na każdym kroku, potem trzeba jeszcze dołożyć coś o lemingach i durniach i już "mondrość ludowa" gotowa. Gadanie o tym że nam ktoś przyjdzie i zabierze ziemie jest taką samą mrzonką jak twoje wynurzenia jak to w tym kraju nic nie działa. Oskarżanie USA o to że to ich wina z wojną na Ukrainie jest bezczelnością, tym bardziej że na Krymie powiewają flagi pewnego kraju, wiesz jakiego? Nie masz żadnych danych a to że ktoś chce wyjechać lub nie to jest dopiero początek pewnego etapu, nie wiadomo jak się on dla każdego z osobna zakończy. Nie odpowiadasz na żadne moje sugestie, tylko powtarzasz w kółko jedno i to samo.
    To już nie jest wymiana poglądów tylko typowo wolskie wrzaski.

    Odpowiedz
  • przemek(2015-07-22 13:49) Zgłoś naruszenie 376

    NIE ZGADZAM SIE NA TO ZEBY ZATRUDNIAC UKRAINCOW !!! JA PRACUJE NA MAGAZYNIE ZA MINIMALNA ODPROWADZAM UCZCIWIE WSZYSTKIE PODATKI I CO W ZAMIAN !!! SZEF NIEDAWNO ZATRUDNIL DWOCH UKRAINCOW I POWIEDZIAL MI ZE JAK MI SIE NIE PODOBA TO ZEBYM SPADAL BO ZATRUDNI KOLEJNEGO ZA MINIMALNA A ZATEM GDZIE JA MAM PRACOWAC SKORO NIE W POLSCE ??? ALBO BEDE PRACOWAL ZA MINIMALNA ALBO BEDE ZMUSZONY ZABRAC RODZINE I JAK SIE TYLKO NADARZY OKAZJA WYJECHAC BO PANSTWO POLSKIE NIE DBA O SWOICH OBYWATELI !!!

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • krool(2015-07-22 14:14) Zgłoś naruszenie 516

    Śmiać mi się chce jak czytam wypociny Polaczków którzy sami często pracują za granicą a jak ktoś z zagranicy przyjedzie do nich to zaraz ujadanie... żenujące.
    A jak już czytam o banderowcach to tylko ręce opadają... gdzie się rodzi taka ciemnota ?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz