Gigantyczna fala Ukraińców zalewa nasz rynek pracy

22 lipca 2015, 05:12 | Aktualizacja: 26.07.2015, 20:31
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna

W pierwszym półroczu tego roku polscy przedsiębiorcy zadeklarowali chęć zatrudnienia na zasadach uproszczonych 408 tys. pracowników z Ukrainy, Mołdawii, Białorusi, Rosji, Gruzji i Armenii – wynika z danych wojewódzkich urzędów pracy, które zebrał DGP.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (71)

  • leming(2015-07-22 05:26) Zgłoś naruszenie 00

    Brawo Platformo Obywatelska!!! 3 mln na emigracji ktorzy chca wrocic, bezrobocie 12%! A oni sciagaja ukraincow przeciez oni beda wydawac te pieniadze na ukrainie i tam napedzac gospodarke a u nas bezrobocie

    Odpowiedz
  • hj(2015-07-22 05:30) Zgłoś naruszenie 00

    To zarobki nigdy nie wzrosna skoro za minimalna beda ukraincow przyjmowac, poza tym pracodawcy sie ciesza a kij ma dwa konce!!! Kto bedzie kupowal wasze produkty skoro polacy nie beda mieli pracy a ukraincy beda nakrecac i wydawac na ukrainie zarobione pieniadze?

    Odpowiedz
  • patriota(2015-07-22 05:45) Zgłoś naruszenie 00

    Bardzo dobrze. Niech przyjezdzaja. "Biora" prace ktorych i tak Polacy nie chca. A zawsze jakis tam procent z tego co zarobia zostanie w Polsce. Co wazniejsze, jakis tam procent samych Ukraincow tez zostanie w Polsce. Potrzebujemy wiecej rak do pracy - szczegolnie tych chetnych rak.

    Odpowiedz
  • nie dla multikulti(2015-07-22 07:32) Zgłoś naruszenie 00

    Jakoś fala 800 tys Ukraińców mniej mnie niepokoi niż przyjazd 2 tys imigrantów z Afryki

    Odpowiedz
  • Kriz(2015-07-22 07:49) Zgłoś naruszenie 00

    @patriota , twoja obłuda już w samym nicku jest typowa dla PO i jej lemingów, którzy pod płaszczykiem pięknych słów rozwalają ten kraj. Trzeba zmienić rząd PO/PSL jak najszybciej, bo przez nich ukraińscy banderowscy co oficjalnie mówią tu i ówdzie o odebraniu Polsce wschodnich ziem z Przemyślem na czele, rzeczywiście do tego doprowadzą i to bez wystrzału nawet jednego naboju. Co najgorsze, kilka dni temu opublikowano sondaż z którego wynika, iż większość młodych polaków wchodzących na rynek pracy chce wyjechać z kraju !!! i taki baran jak ty @patriota i tobie podobni się mają to gdzieś i się cieszą, bo przecież wam nie zależy na kraju tylko na etatach w urzędach i spółeczkach, które wam paradoksalnie zapewnia właśnie to państwo ! o które kompletnie nie dbacie, liczy się tylko wasz prywatny interes, wąskie koryto z którego żrecie na potęgę ! Już się nie mogę doczekać wyborów, by wysłać cie i tobie podobnych lemingów na kurację odchudzającą ! wtedy może zrozumiesz jakie głupoty wypisujesz głupku, wywalą cie ze spółeczki czy urzędu pójdziesz szukać pracy do pośredniaka i się wreszcie obudzisz z tego snu o zielonej wyspie !

    Odpowiedz
  • kibic(2015-07-22 08:52) Zgłoś naruszenie 00

    specjalnie dla Kriz.
    Ilość głupot i obelg które wypisujesz jest typowa dla wolaka. który nie ma specjalnie pojęcia o ekonomii ale za to może opluć innych bo mu podobno wolno. To nie państwo zatrudnia tych ludzi, tylko prywatni przedsiębiorcy i rolnicy.
    Nie znam danych statystycznych, które by pokazywaly że imigracja jest szkodliwa dla polskiego PKB a wręcz przeciwnie. Głupawe wstawki o tym jak to Prawy Sektor zabiera nam część kraju bez jednego wystrzału, to sobie zostaw śmieszny człeku na zebrania partyjne pis, tam będziesz się mógł rozwinąć w temacie. I na koniec, przypomnij no sobie jaka to opcja polityczna i jaki to prezes jeżdzili na Majdan i trzaskali tam sobie fotki?

    Odpowiedz
  • Kriz(2015-07-22 09:22) Zgłoś naruszenie 00

    O widze że @patriota przemienił się w @kibica, pewnie w następnym wpisie zostaniesz księdzem albo emerytem co ? Po pierwsze nie mieszaj mnie z PiS-em, mnie nie obchodzi na kogo kto bedzie głosował pod warunkiem że nie bezie to mafia spod znaku PO-PSL, tak mafia ! bo wy od 8 lat potraficie tylko straszyć i opowiadać o zielonej wyspie ! kompletnie nic więcej. nie potraficie rozwiązywać realnych problemów, potraficie tylko za pomocą swoich mediów i wyjajętych PiaR-owców jak @patriota/kibic wmawiać ludziom że jest dobrze a moze być tylko gorzej, niestety jest zupełnie na odwrót, gorzej już być nie może jeśli połowa młodych chce wyjechać, a i tak cały wyż demograficzny z lat 80 to uczynił ! Dla was oczywiście to żaden problem , bo przecież zrobi się rewolucję na Ukrainie, aby pokzać że tam jeszcze gorzej a potem się ich tu zaprosi aby można było nadal z Polski robić Bangladesz Europy, gdzie ludzie będą zarabiać 4 krotnie mniej niż na zachodzie Europy ..a nawet w Grecji ! ja tu nie szerzę żadnej demagogii, która ty tu starasz się kreować wynajęty PR-owco z Platformy, ja opisuje fakty ! tak po 10 latach w UE cały czas różnica w pensjach jest porażająca ! jedyne czym konkurujemy to są właśnie te koszty pracy a nie oparta na technologii czy innowacyjności gospodarka ! Jesteśmy kołchozem a ja jako Polak mam ambicje bycia zachodnioeuropejską kompanią handlową, jeśli ci się to nie podoba to możesz wyemigrować, pozdrawiam
    Ps. zdradzisz ile platforma ci płąci za te posty ? jesteś pr-oiwcem czy etatowym pracownikiem jakiegoś urzędu ?

    Odpowiedz
  • plutarch(2015-07-22 09:46) Zgłoś naruszenie 00

    @leming
    Nie leming, tylko kremlin, bot kopiejkowy Putina!

    Odpowiedz
  • Bartek(2015-07-22 09:46) Zgłoś naruszenie 00

    to jest dobra imigracja. bliska kulturowo. łatwo integrująca się. zacieśniająca więzi między oboma krajami. oni naprawdę chcą pracować, a nie żyć na nasz koszt. w dodatku ze względu na różnice w zarobkach podejmują się prac, które Polaków nie interesują. W ten organiczny sposób pomagamy też Ukrainie finansowo i budujemy tam realne wpływy. jak dla mnie taka imigracja to jest klasyczna "win-win situation".

    za to ciapata imigracja - nie, dziękuję. niech zostaną u siebie albo w Londynie czy Paryżu.
    co innego Wietnamczycy - od nich sami możemy się bardzo wiele nauczyć. tylko szkoda, że nie są bardziej otwarci.

    Odpowiedz
  • plutarch(2015-07-22 09:48) Zgłoś naruszenie 00

    @Kriz z IP: 159.205.137.*
    kopiejka do świnki wpadła tymczasem, co?

    Odpowiedz
  • młody Polak(2015-07-22 09:50) Zgłoś naruszenie 00

    Brawo Kriz ...masz rację !!!

    Odpowiedz
  • kibic(2015-07-22 09:50) Zgłoś naruszenie 00

    dla Kriz
    1/nie jestem nawet członkiem PO, jestem na swoim utrzymaniu a moje posty są odpowiedzią na twoją głupotę i opluwanie wszystkich oraz bełtaniu faktów i mitów;
    2/wystarczy że ktoś się z tobą nie zgodzi i już musi być hejterem do wynajęcia? A może to ty jesteś trollem na uslugach pis? Jak to prosto rozdawac razy na prawo i lewo...
    3/w nikogo nie muszę się zmieniać nie musisz mnie doklejać do innych osób.
    4/jak masz coś konkretnego do napisania to pisz krótko i na temat, nie powtarzaj po kilka razy banałów, ktore gdzieś zasłyszałeś na zasadzie że kłamstwo powtórzone 1000 razy stanie się prawdą.
    5/jak masz ambicję to załóż firmę, plać wielką kasę ludziom i sprzedawaj swoje towary aż zostaniesz milionerem, paru osobom się to już udało. Nie narzekaj tylko bierz się do roboty a potem wyjedź na wakacje do Greji i zobacz co tam się naprawdę dzieje.

    Odpowiedz
  • buehehe(2015-07-22 10:33) Zgłoś naruszenie 00

    Przestrzegałbym przed sprowadzaniem do Polski nadmiaru ukraińskich banderowców, którzy roszczą sobie prawo do kilkunastu powiatów na Podkarpaciu. Już raz mieliśmy w Polsce multi-kulti, było to przed wojną, z wysokim udziałem Ukraińców, ci którzy znają trochę historię wiedzą czym się to skończyło. Ukraińcy NIE PAŁAJĄ MIŁOSCIĄ DO POLAKÓW I PAŁAĆ NIE BĘDĄ!!! Jeśli chcecie sprowadzać imigrantów lepiej sprowadzajcie azjatów, pracowici, przedsiębiorczy, zdyscyplinowani, stosunkowo łatwo się asymilują.

    Odpowiedz
  • jacezar(2015-07-22 10:36) Zgłoś naruszenie 00

    Kriz jest albo debilem albo ruskim trollem. Skończyłem czytać jego wypociny jak dotarłem do "banderowcy"

    Odpowiedz
  • Kriz(2015-07-22 10:51) Zgłoś naruszenie 00

    A przepraszam , ja nie mówię o faktach ?
    no to prosze, w przeciwieństwie do ciebie @kibic/patriota, który paradoksalnie żadnych faktów nie przedstawiasz tylko "swoje" odczucia, myśli itp, zarzucając mi głupotę, zaściak=nkowość, już nie wspomnę o tych frustratach z Gazety Poskiej, którzy wszystkich mają za zdrajcó od Putina, ja specjalnie dla ciebie zamieszczam tu linki z faktami o których mówiłem, a napisały o tym najczęściej odwiedane przez polaków portale :
    1) rzecznik prawego sektora mówi o odebraniu Polsce ziem wschodnich z Przemyślem, a rzeź wołyńska to według niego brednia : http://wiadomosci.onet.pl/swiat/andrij-tarasenko-rzecznik-prawego-sektora-zbrodnia-bandery-na-wolyniu-to-brednia/xjlkx
    2) sondaż sprzed tygodnia, co drugi młody polak chce emigrować : http://www.tvp.info/20837167/co-drugi-mlody-polak-chce-emigrowac-po-studiach-kusza-mozliwosci-rozwoju-i-pracy-w-wyuczonym-zawodzie
    3) o przekrętach PO i PSL jest mnóstwo artykułów . nie dam rady wszystkich wkleić, ale chyba najlepszym podsuwaoaniem niech będą stwierdzenia nagranych ministrów Platformy Obywatelskiej ! z których jeden mówi że Państwa Polskiego nie ma istnieje tylko teoretycznie ! ! ! drugi opowiada, iż przez rządy PO nic nie zrobiono a w spółkach szerzą się koterie, a na zawołąnie Kulczyka meldują się wszyscy ministrowie itd itd... cholernie dużo tego złęgo z ust samej wierchuszki PO padło.
    A co do robienia biznesu , go można robić ale nie dziś, bo dzisiaj w tym kraju uprzywilejowane są banki i międzynarodowe korporacje , które w zasadzie nie płacą żadnych podatków w Polsce, w przeciwieństwie do zwykłego Kowalskiego, który ma co rusz kontrole, gdyż fatalne prawo podatkowe pozwalające różnie go interpretować w róznych Izbach Skarbowych dając ogromną władzę urzędnikowi.. a zapomniał bym... oczywiście nie tyczy się to takich lemingów jak ty @kibic, którzy mogą robić interesy, bo przecież idąc przykładem Nowaka, jeśli system wykryje nieprawidłowość w podatkach, to zawsze zadzwoni się do "Gośki" aby Urząd nie nakładał kary. Jak widzisz, ja nie powtarzam kłąmstw 1000 razy , to nie są zasłyszane półprawdy , to są człowieku FAKTY ( ale nie te z TVN-u oczywiście). tERAZ ROZUMIESZ O CO MI CHODZI ? W tym kraju jest coraz mniej miejsca dla Polaków, jest miejsce dla Ukraińców, którzy genetycznie nienawidzili i nienawidzą Polski, jest miejsce dla korporacji miedzynarodowych niepłącących podatków, ale miejsca dla ludzi których ten kraj być powinien , czyli dla POLAKÓW jest coraz mniej !!!.. moze moje słowa brzmią patetycznie , ale naprawdę na tym mi nie zależy, ja tylko chce ci lemingu uświadomić, że to co dziś ma miejsce w naszym kraju to jest cholernie frustrująca i chora sytuacja, to jest rak z którym trzeba walczyć, walczyć z tym permanentnym picowaniem uprawianym przez rząd, kompletnie oderwany od rzeczywistości. I jako że jestem nie tylko polaczkiem ale i patriotom, któremu zależy na tym kraju, napiszę tu jeszcze kolejnych 10 postów byś zrozumiał swoją głupotę @kibicu., jeśli nadal nie rozumiesz . Pozdrawiam !

    Odpowiedz
  • Kriz(2015-07-22 11:03) Zgłoś naruszenie 00

    Jeszcze jedno, sama wasza ukochana Angela z kraju gdzie pracy jest od groma i żaden niemiec nie wyjedzona za chlebem, tylko siedzi u siebie, przyznała kilka lat temu, że "multi-kulti" się nie sprawdziło a brednie opowiadane latami przez liberałów to propaganda dorównująca tej gebelsowskiej, nie wytrzymująca zderzenia z faktami i czasem. To samo mówią Francuzi, Brytyjczycy, Włosi itd.. którzy ten model rozwoju przerobili dawno temu. Każdy z nich potwierdza, że wielokulturowość, która miała budować pokój w Europie się niesprawdział, w zasadzie stało się odwrotnie, ta polityka doprowadziła do jeszcze większych problemów i zadrażnień na tle narodowościowym. Ale póki przy władzy mamy ludzi bezrefleksyjnie powtarzających zasłyszane bon moty innych, nie będąc w stanie samemu nic wymyślić, to czego można oczekiwać ? .. poza słąwetnym stwierdzeniem wicepremiera i czołowego polityka PO : **uj, dup*, i kamieni kupa ;(

    Odpowiedz
  • annita(2015-07-22 11:08) Zgłoś naruszenie 00

    do kriza albo grasz dla kremla albo jesteś strasznie głupi

    Odpowiedz
  • annita(2015-07-22 11:13) Zgłoś naruszenie 00

    kriz żeby głupota umiała fruwać to byś nigdy nie spadł na ziemie

    Odpowiedz
  • Kriz(2015-07-22 11:22) Zgłoś naruszenie 00

    Annitko a poza obrażaniem potrafisz polemizować z innymi w oparciu o fakty, dane , czy to już jest za trudne ?

    Odpowiedz
  • ko-marek(2015-07-22 11:32) Zgłoś naruszenie 00

    Dla Kriz
    Jest duzo prawdy w tym co piszesz, niestety jest mala szansa ze dotrze ona do kibicow, patriotow i innych durni. Propaganda oficjalna dziala na caly gwizdek i niestety plebs w wiekszosci opiera sie na tym co widzi i slyszy w mediach, a te sa dofinansowywane przez rzad i ue. Ludzie tak samo w latach 70 i 80tych bili brawo na plenum KC. Jak im wytlumaczyc ze caly burdel na ukrainie byl przygotowany, finansowany i zorganizowany przez wujaszka zza oceanu opierajac sie na ultra nacionalistach i innych gadach i tylko po to zeby przykrecic srobe ruskim. A to ze do Polski wjedzie 500 tys, 1 milion uchodzcow ekonomicznych z ukrainy jest tylko kwestja czasu.

    Odpowiedz