Bąk: Ekolodzy, przekonaliście mnie

2 października 2015, 08:06
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Honda CR-V

Honda CR-Vźródło: Materiały Prasowe

Po ubiegłotygodniowym materiale, w którym stanąłem w obronie Volkswagena, otrzymałem bardzo dużo listów. Pisali do mnie ekolodzy, geolodzy, biolodzy, urolodzy i futurolodzy. Ci pierwsi zaczynali swoje e-maile od słów: „Ty bydlaku, spalimy ci dom”, a cała reszta od: „Ma pan całkowitą rację”.

wróć do artykułu

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
Polub Forsal.pl

Reklama

Komentarze (35)

  • obywatel(2015-10-02 08:38) Zgłoś naruszenie 00

    ok, Bak nie jest zabardzo rozgarniony, poniewaz w aferze ni chodzi o ekologie ale o prefidne, celowe oszustwo. Widac ta obserwacja jest poza zasiegiem Baka z niemieckiej gazety.

    Odpowiedz
  • lukaszradom(2015-10-02 08:52) Zgłoś naruszenie 00

    ty obywatel !!!
    rozgarnięty widać że jest i nie boi się jasno wyrażać swoich poglądów w przeciwieństwie do większości polaków co tylko między sobą potrafią obrabiać dupę nawet najlepszemu koledze a nawet iść go podpieprzyć do szefa a potem się tego wypierać.

    Odpowiedz
  • ciekawy(2015-10-02 08:55) Zgłoś naruszenie 00

    Może mi ktoś wyjaśnić czym jest ten artykuł?

    Odpowiedz
  • stilgard(2015-10-02 08:58) Zgłoś naruszenie 10

    Panie Bąk - czy jest Pan specjalistą w sprawach klimatu? szczerze wątpię żeby Pan kiedykolwiek sie nad problemem potencjalnych zmian klimatu choćby raz zastanowił na poważnie.

    ostanio naukowcy zajmujący sie tematem oświadczyli ze są na 95% pewni ze ocieplenie klimatu w ostatnim półwieczy to zjawisko wywołane przez człowieka. Ostatnio pojawiły się badania wskazujące ze to to prawdopodobieńswto jest bliższe 98%.

    Badania klimatu to jest prawdziwa nauka a nie fanaberia. Jeżeli jest Pan leniwy pod tym względem jak ja,to radzę posłuchć głosu nauki. W USA (kolebce myślenia że to nie człowiek odpowiada za zmiany klimatu) ponad 92% wszytskich naukowacow (wziętych ze wszystkich dziedzin na reprezentatywnej próbie) jest zdania, że badania nad klimetem są prowadzone w rzetelny, naukowy sposób. Dzisiaj negowanie faktu że zmiany klimatu są wywołane dziłalnością cżłowieka jest już dość śmieszne. To nie jest to samo co np. 10 lat temu, kiedy były ku temu mocne przesłanki, a nie naukowe, ścisłe dowody.

    Generalnie cała dyskusja przypomina walkę z dziurą ozonową w latach 80-tych. Tylko, że wtedy udało się łątwo ludzi przekonać bo koszty usunięcia freonów z przemysłu były relatywnie niskie w porównaniu do kosztów ograniczeń emisji gazów cieplarnianych. Mam nadzieję jednak że politycy mimo wszytsko wykażą się odrobiną długofalowego myślenia i zapewnią że Pańskie wnuki nie będą musiały mieszkać w bunkrach w obawie przed huraganami.

    Odpowiedz
  • Lesnik(2015-10-02 09:25) Zgłoś naruszenie 00

    1. Mniej więcej połowa naukowców zajmujących się klimatem jest przekonana, że obecne powolne ocieplanie się klimatu to proces najzupełniej normalny i naturalny, po którym nastepuje ochłodzenie.

    2. Najgłośniej krzyczą radykałowie. Ekoterroryści są w tym wyjątkowo dobrzy.

    3. Szacuje się, że Europa wydała do tej pory na "walkę" z globalnym ocepleniem 2 BILIONY (2 tysiące miliardów) euro. Pomijając skuteczność metod walki, kraje Starego kontynentu stanowią niespełna 1/4 światowego przemysłu i emisji. Jednocześnie Chiny, Indie, USA nie walczą a nawet dynamicznie rozwijają przemysł energochłonny i emisyjny. Globalnie tak czy siak ludzie będą generować na Ziemi więcej gazów cieplarnianych i odpadów bez względu na to czy Europa "walczy" czy nie.

    4. W uzupełnieniu punktu 3 Europa zarzyna własny przemysł, albo przenosi go do Chin, Tymczasem inni nie podnoszą kosztów własnym gospodarkom. Europa staje się coraz mniej konkurencyjna, bo produkowanie jest droższe, a inne kraje zyskują.

    5. Jeżdżę Oplem Astra 1,7 dti - tanim, używanym 15-letnim, kupionym 6 lat temu za 12 tys zł. Pali 5 litrów. Czasem 4,5. Porównując go do przeciętnego benzyniaka, palącego 8 litrów, przy przebiegu 20 tys/rok oszczędzam 3,5 tys zł/rok, a samochód ZWRÓCIŁ się w całości po 4 latach.

    Odpowiedz
  • bb(2015-10-02 09:30) Zgłoś naruszenie 00

    zajmij się jeszcze sprawą chemicznych chmur - to dopiero jest afera. zagłada na skalę ludzkości.

    Odpowiedz
  • pirelli(2015-10-02 09:34) Zgłoś naruszenie 00

    Ale przed pseudoekologami w swojej głupocie stoją poprawni politycznie politycy. Bo przecież gdyby nie oni, ekoteroryści nic by nie wskórali

    Odpowiedz
  • kolo(2015-10-02 09:38) Zgłoś naruszenie 00

    Do: Lesnik i jemu podobnych. Skad bierzesz wartosci o ktorych piszesz? Poszukaj informacji na stronach powaznych instytucji (szanowanych uniwersytetow itd). Tam sa opracowania gdzie jest mowa ze blisko 100 % naukowcow jest pewna ze za obecne zmiany odpowiada czlowiek. Antyszczepionkowcy to jest ten sam typ ludzi.

    Odpowiedz
  • prażanin(2015-10-02 09:51) Zgłoś naruszenie 00

    jak mawiał klasyk: "kim ty w ogóle jesteś błaźnie..."
    Pańskie nazwisko jest wystarczającym dowodem na efekt cieplarniany, zwłaszcza , że liczba ludności zwiększa się w postępie logarytmicznym...
    Honda nie jest dla amatorów TDI - kolejny Balkan się znalazł (ostatnio krzywił się na nowe leksusy i wyraźnie nie w smak mu było opowiadanie o aferze VW)..
    aluzja do domu schadzek - to już poziom disco polo "dziennikarstwa"

    Odpowiedz
  • Adi(2015-10-02 10:31) Zgłoś naruszenie 00

    Głupstwa Pana Baką wytłumaczone są przez naukowców:

    http://naukaoklimacie.pl/aktualnosci/lukasz-bak-emisjami-co2-strasza-nas-nieuki-108

    Odpowiedz
  • kwas(2015-10-02 10:32) Zgłoś naruszenie 00

    Jeżeli ktoś ma mieć spalony dom z powodu napisania jakiegoś artykułu to co trzeba zrobić właścicielowi zakładu utylizacji który się pali drugi tydzień.Co to za ekolog co chce palić i zanieczyszczać ?Zielonych jajcarzy u nas pełno jak założę fundacje a nuż jakieś koryto partyjne się znajdzie.Kupię 100 długopisów za 10 zł. strzelę pogawędkę w lokalnej szkole podstawowej rozdam numery konta fundacji i już za rok śmigam terenówka po okolicznych lasach a za dwa lata jestem w lokalnych władzach.

    Odpowiedz
  • al ganonim(2015-10-02 10:42) Zgłoś naruszenie 51

    Takie opinie ludzi, którzy nigdy nie mieli w ręku książki traktującej o klimatologii, ale za to posiadających dogłębne przekonanie, zawsze powodują smutny uśmiech na mojej twarzy.

    Odpowiedz
  • Jarek(2015-10-02 11:14) Zgłoś naruszenie 11

    Mam podobne zdanie na temat ekoświrów, jak Pan redaktor, a jednak to najgłupszy artykuł, jaki w ostatnim czasie czytałem. Jak można napisać, że postęp w ekologii to zasługa przemysłu?! Przemysł nigdy nie był i nie będzie proekologiczny, bo to mu się nie opłaca (podnosi koszty, więc obniża zyski). Ta sama firma, która dba o ekologię w Europie czy USA, zachowuje się zupełnie inaczej w Chinach, czy Afryce. Przemysł dba o ekologię tylko wtedy, gdy zostanie zmuszony przez przepisy. Chodzi o to, żeby te przepisy były rozsądne. Żeby uniknąć przesady i głupiej nadgorliwości, czego i Panu redaktorowi życzę.

    Odpowiedz
  • bengal(2015-10-02 11:25) Zgłoś naruszenie 50

    Z popularnymi tematami jak globalne ocieplenie czy szczepionki wiąże się jeden problem - wyrobienie sobie w nich zdania wymaga nieco szerszych horyzontów i odrobiny wysiłku. Niewielu na to stać, reszta przyjmuje postawę najwygodniejszą dla siebie. Argumenty naukowe zawsze można zbyć "ekoterroryzmem" lub "big pharmą". Doskonale wpisuje się w to powyższy artykuł pozbawiony jakiejkolwiek argumentacji lub odwołań do źródeł, a nawet elementarnego eksperymentu myślowego, np. "cui bono?".

    Odpowiedz
  • mcl(2015-10-02 11:44) Zgłoś naruszenie 20

    Żenujący poziom wiedzy i poziomu dziennikarskiego. Autor zdaje się być przekonany o swojej świetności, a jest po prostu... może nie będę kończył. Życzę mniej samouwielbienia a więcej wiedzy.

    Odpowiedz
  • Adi(2015-10-02 12:22) Zgłoś naruszenie 40

    "i zależy mi, aby równie dobrze po urodzeniu prezentowały się moje wnuki. Chciałbym za mniej więcej ćwierć wieku zabrać je na spacer do lasu"

    Jest duża szansa Panie Bąku, że Pańskie wnuki umrą z głodu na skutek braku plonów spowodowanych uporczywymi suszami a lasy zostaną zniszczone w pożarach. Takie będą niestety skutki zmian klimatu. Jest dużo opracowań naukowych na ten temat.

    Odpowiedz
  • Autor(2015-10-02 12:43) Zgłoś naruszenie 11

    Panie kup Pan sobie rower i maly elektryczny/hybrydowy samochod. Ekolodzy tak oni nigdy nie mieli nic wspolnego z ochrona srodowiska a z niszczeniem cywilizacji i tak tez sie powinni nazywac.

    Odpowiedz
  • Leśnik(2015-10-02 12:46) Zgłoś naruszenie 00

    Do kolo i jemu podobnych. Wklejałem linki do źródeł, ale mi je ocenzurowano. Spróbuje jeszcze raz.
    Domyslam się, że jakiś automat rozpoznaje linię kodu. (proszę skopiować i usunąć spacje, które powstawiałem)

    Raport naukowców podwazających przyczyny ludzkie globalnego ocieplenia:
    http: / / globalizacja.org / sites / default / files / NIPCC.pdf

    2 biliony na walkę z ociepleniem - oficjalne dane Komisji Europejskiej

    Spalanie Astry - empirycznie stwierdzone.

    Reszta wywodu poparta jest wyłącznie nieakcpetowaną przez lewaków logiką.

    Odpowiedz
  • arnold(2015-10-02 12:54) Zgłoś naruszenie 82

    Panie Bąk, artykułami tego typu ośmiesza Pan siebie poprzez ukazanie braków w podstawowej wiedzy na temat mechanizmów zmiany klimatycznej. Jeśli podejmuje się jakiś temat to warto mieć o nim jakieś pojęcie. A Pan powiela bzdury i przyczynia się do ogłupiania społeczeństwa w tym temacie.

    Niech Pan pisze artykuły o samochodach, bo na tym się pan zna. W kwestii zmian klimatycznych warto natomiast wierzyć naukowcom, a nie lobbystom przemysłu wydobywczego.

    A jeśli chce Pan zgłębić wiedzę na ten temat to warto zajrzeć na: naukaoklimacie.pl

    PS. Jak Pan widzi - nie nazwałem Pana bydlakiem, ani nie grożę spaleniem domu.

    Odpowiedz
  • llubellak(2015-10-02 13:44) Zgłoś naruszenie 10

    Jak już wszyscy jeździmy po redaktorzynie to i ja się dołączę!

    Panie, cała afera z VW polega na tym, że VW kłamał, kłamał i jeszcze raz kłamał! To tak jakby teraz, po latach wyszło że pańska żona to facet tyle, że się malował! Ekolodzy to zboczone świry ale pan panie Bąku, nie zrozumiał najważniejszego, Niemcy całą tą swoją propagandę niezawodności, jakości opierają na kłamstwie. Zapewne jest pan w grupie osób gotów kupić dziurawe wiadro byle by z napisem made in germany od dobrego, solidnego i nowego wiadra z napisem made in poland!
    Przepraszam, że takie przykłady ale wnioskuje po przykładzie z burdelem, że trafiam w panskie gusta i guściki! Niektóre panskie artykuły są ciekawe ale ten, tutaj to porażka!

    pozdrawiam

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz