W IV kwartale 2015 roku pracownicy Tesli dostarczyli do sprzedaży 17,4 tys. samochodów. Producent samochodów elektrycznych oddał w 2015 roku do użytku łącznie ok. 50,5 tys. aut Modelu S oraz X. To sporo poniżej przedstawionych akcjonariuszom szacunków z lutego 2015 roku, które mówiły nawet o 55 tys. wyprodukowanych pojazdów. Tesli udało się jednak zrealizować produkcyjny plan na IV kwartał, który zawierał się w przedziale 17-19 tys. aut.

Plany Tesli zmieniły się w ciągu roku w związku z trudnościami wynikającymi z produkcji więcej niż jednego w pełni elektronicznego auta. Produkcja Tesli przyśpieszyła jednak pod koniec roku. – To dobre wieści. Produkcja Modelu X jest co prawda niższa od oczekiwań, ale ostatnio wyraźnie wzrosła – powiedział analityk Ben Kallo, który wystawił niedawno akcjom firmy „neutralną” rekomendację.

Musk przyznał szczerze, że produkcja Modelu X przysparza fabrykom i inżynierom wielu problemów. Ma to związek z tym, że pojazd jest wyposażony w złożone i różnorodne funkcje, takie jak duże panoramiczne szyby, niezależnie sterowane tylne siedzenia oraz otwierane do góry drzwi.

Wartość udziałów firmy Muska wzrosła w 2015 roku o 7,9 proc., osiągając 31 grudnia 240,01 dol. za akcję. Przekłada się to na kapitalizację firmy na poziomie 31,4 mld dol.