"W I kwartale 2016 roku Grupa Unibep osiągnęła zamierzone cele finansowe i biznesowe. Konsekwentnie budujemy swoją pozycję jako stabilny i godny zaufania partner biznesowy. Przekłada się to na dobry portfel zleceń na kolejne miesiące i najbliższe lata. Obecnie jego wartość to niemal 1,4 mld zł. Warto podkreślić, że w I kwartale 2016 r., pomimo zmniejszenia sprzedaży o 11%, zysk netto Grupy zwiększył się o 10% i wyniósł 5 228 tys. zł. Pragnę dodać, że Grupa Unibep przez rynek jest postrzegana jako podmiot wartościowy, o dobrej pozycji rynkowej i stabilnej sytuacji finansowej" - napisał prezes Leszek Marek Gołąbiecki w liście załączonym do raportu.

Spółka podała także w raporcie kwartalnym, że największy wpływ w wypracowany wynik całej Grupy, jak i segmentu kubaturowego ponownie ma krajowy segment budowlany kubaturowy. Portfel kontraktów realizowanych na rynku krajowym jest stabilny, a budżety są bezpieczne i pod kontrolą. Marża z działalności w kraju (GW Kraj) względem roku ubiegłego w dalszym ciągu utrzymuje stabilny poziom z tendencją rosnącą.

"Dobrą perspektywę dla tego segmentu zapewniają także nowe kontrakty zawarte już w roku 2016 na łączną wartość ponad 325 mln zł" - podsumowano.

Grupa Unibep działa w segmentach budownictwa mieszkaniowego, przemysłowego, użyteczności publicznej, sportowego i modułowego. Prowadzi działalność w Polsce, Skandynawii i w Europie Wschodniej. Skonsolidowane przychody Unibepu sięgnęły 1,24 mld zł w 2015 r.

(ISBnews)