"Umowa określa zasady udzielenia przez NCBiR dofinansowania realizacji projektu pt. Opracowanie oraz wdrożenie na rynkach globalnych urządzenia służącego do automatycznego kontrolowania ciśnienia w mankiecie rurki intubacyjnej oraz zapobiegania przedostawaniu się zainfekowanych treści do płuc u pacjentów intubowanych (CPR). Zapobieganie uszkodzeniom tchawicy powodowanym zbyt wysokim ciśnieniem mankietu mocującego rurkę intubacyjną" - czytamy w komunikacie.

Okres kwalifikowalności kosztów dla projektu przypada na okres 1 lutego 2016 r. - 31 stycznia 2018 r. Spółka zobowiązała się do zapewnienia trwałości projektu przez okres 3 lat od dnia zakończenia jego realizacji, podano także.

Adiuvo Investment to firma inwestująca w projekty biotechnologiczne. Celem firmy jest globalna komercjalizacja produktów, w tym m.in. EstheChoc - odmładzającej czekolady. Technologie komercjalizowane przez Adiuvo opracowywane są m.in. na uniwersytecie Cambridge. Od października 2015 r. spółka jest notowana na rynku głównym GPW, jest także wiodącym akcjonariuszem notowanego na NewConnect Airway Medix.

(ISBnews)