"Spółka zaoferowała 505 734 nowych akcji serii H po cenie emisyjnej ustalonej na poziomie 15 zł w ramach oferty prywatnej skierowanej do wybranych inwestorów" - czytamy w komunikacie.

W trakcie procesu budowania księgi popytu, liczba akcji objętych deklaracjami wyniosła 861 000. Finalnie umowy objęcia akcji serii H zostały zawarte z 8 podmiotami inwestycyjnymi, podano także.

"Prace nad komercjalizacją idą zgodnie z planem. Na jesieni nasze urządzenie trafi do sprzedaży w Polsce. Pozyskany kapitał pozwoli nam pokryć przede wszystkim wyższe od oczekiwanych koszty projektowania i industrializacji urządzenia, oraz związane z decyzją o przyspieszeniu zgłoszenia do FDA niezbędnego do wejścia na rynek amerykański" - powiedział prezes Marcin Halicki, cytowany w komunikacie.

Braster jako jedyna firma na świecie posiada sprawdzoną technologię produkcji matryc ciekłokrystalicznych, w oparciu o którą opracowała prototyp urządzenia Brater Tester - innowacyjnego medycznego testera termograficznego służącego do wczesnego wykrywania patologii piersi, w szczególności raka piersi. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od czerwca 2015 r.

(ISBnews)