Są najnowsze dane o polskim PKB. Ekonomiści liczyli na więcej

12 sierpnia 2016, 10:15 | Aktualizacja: 12.08.2016, 12:01
Źródło:ISBnews
PKB Polski - drugi kwartał 2016, źródło: GUS

PKB Polski - drugi kwartał 2016, źródło: GUSźródło: Materiały Prasowe

GUS podał wstępny szacunek PKB za drugi kwartał 2016 roku. Polska gospodarka rośnie szybciej niż w poprzednim kwartale, ale analitycy spodziewali się bardziej dynamicznego tempa.

wróć do artykułu

Reklama

Komentarze (18)

  • Piotr(2016-08-12 14:47) Zgłoś naruszenie 3012

    "Ekonomiści" którzy pisali o braku zabezpieczenia na 500+ teraz załamują ręce, że pieniądze są ale nie pracują aż tak bardzo od razu. Inni zwolennicy PO zwyczajowo kłamią o 3,5% wzroście PKB. Było dane GUS w 2013 - 1,225%, 2014 - 3,3% a I - III Q 2015 - 3,36% to gdzie te 3,5%? Ale nic to nie zmieni że dobra zmiana przyszła, złodzieje się skarżą a niemiecki portal polskojęzyczny bije na twrogę.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • kibic(2016-08-12 10:35) Zgłoś naruszenie 248

    A miał być PKB w tym roku na poziomie 3.8% !

    Odpowiedz
  • krool(2016-08-12 11:22) Zgłoś naruszenie 2416

    DobraZmiana dla Barana hahaha

    Odpowiedz
  • mar(2016-08-12 12:55) Zgłoś naruszenie 225

    Spójrzmy na to z innej strony...Bezrobocie spada, zarobki średnie rosną, nie jestem zwolennikiem Pisu ale w tym roku irlandia zanotowała przyrost pkb rzędu 26%. Wnioski proszę wyciągnąć samemu, uważam że za pkb nie kupimy więcej i nie będzie nam zyło się lepiej. Przypominam że roku 2010 lub 2011 przyrost był wyższy a ja jakoś tego nie oeczuwałem, nasuwa się refleksja czy dążenie za wszelką cenę do wzrostu tego sztucznego wskaźnika jest nam potrzebne ? Mi zalezy na niskiej inflacji, bezrobociu i wysokim wzroście płac.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • Kociasty(2016-08-12 11:44) Zgłoś naruszenie 167

    Czyli pusty pieniądz nie generuje wzrostu. Zaskakujące naprawdę.

    Odpowiedz
  • rozsądny(2016-08-12 11:36) Zgłoś naruszenie 142

    Ojej! Cóż za tragedia! Jak nic-trzeba się napić z tego powodu.

    Odpowiedz
  • luz(2016-08-12 12:14) Zgłoś naruszenie 91

    ci ekonomiści to mają tak jak ja ,, oczekiwali wzrostu 3,5 a wzrosło o 3,0 ,, myślałem ze zarobię 2500 a zarobiłem 2000 no i co znowu jestem 500 do tyłu

    Odpowiedz
  • AXC(2016-08-12 12:05) Zgłoś naruszenie 914

    PiS obiecał zmianę no i jest- za PO ostatnie 2 lata wzrost wynosił ponad 3,5% a teraz pomimo wydawania miliardów z pińcet 3%! Inwestycje stoją- wstrzymali przetargi na drogi, prawo zamówień też dopiero niedawno weszło w życie blokując wysyp nowych zleceń,firmy boją się inwestować bo nie wiadomo czy Ziobro nagle nie znacjnalizuje firmy pod byle pretekstem(pomysł z projektu ich ustawy),rating gorszy,złoty słabszy to nie dziwota, że nastroe gorsze.

    Odpowiedz
  • sda(2016-08-12 20:03) Zgłoś naruszenie 82

    To jest właśnie Polska gospodarka w całej okazałości. Inwestycje spadły zagraniczne więc pkb od razu nurkuje, kolonia bez perspektyw.

    Odpowiedz
  • filand(2016-08-12 13:06) Zgłoś naruszenie 74

    Bardzo lubię czytać mądrości polskich licencjonowanych mistrzów świata. Ciekawe gdzie będą jeśli po IV Q będzie 3,8 % ? Zmienią nicki czy płeć. O Tobie Antczak może sobie jeszcze przypomnę ale o Tobie towarzyszu Kuczyński już dawno zapomniałem. Jesteśmy po półroczu a już niektórzy wiedzą co będzie na koniec roku. To tak jakby już teraz wiedzieli ile medali na IO w Rio niejaka Polska zdobędzie złotych medali. Kabaret i paranoja. Coś jeszcze >

    Odpowiedz
  • XXX(2016-08-12 13:40) Zgłoś naruszenie 51

    POPATRZCIE NA BRYTANIĘ TEŻ PAŃSTWO SOCJALNE WZROST PKB 1,5 % 95 % OFERT PRACY ZA 8,5 FUNTA/H OCZYWIŚCIE NAJNIŻSZA KRAJOWA I NIE NARZEKAJĄ POLACY JADA SZEROKĄ DROGA DALEJ .. ZA WYSOKIE MAMY PODATKI BY ZARABIAŁ WIĘCEJ

    Odpowiedz
  • md(2016-08-13 00:02) Zgłoś naruszenie 36

    Polacy wreszcie godnie żyją, to jest ważniejsze niż jakieś ułamki w ekonomice.

    Odpowiedz
  • Wacio(2016-08-12 12:09) Zgłoś naruszenie 17

    Trzeba "osiągnięcia" ubeków co tak wchodzą to tu to tam wliczyć do PKB i będzie wzrost przynajmniej 20%.

    Odpowiedz
  • Heinz(2016-10-24 19:20) Zgłoś naruszenie 00

    Rząd skorygował prognozę wzrostu PKB do 3,4%. Są to raczej pobożne życzenia. Czekamy na wyniki trzeciego kwartału. Wtedy już będzie wiadomo o ile spowolni nasz odpowiedzialny rozwój.

    Odpowiedz