"W I półroczu na grunty wydaliśmy ok. 57 mln zł. W II półroczu dojdzie na pewno jeszcze 17 mln zł z finalizacji transakcji nabycia działki przy ul.Małopanewskiej. Planujemy dodać jeszcze ok. 20-25 mln zł na grunty w Warszawie. Kilka działek w stolicy jest cały czas przedmiotem analizy" – powiedział Pawlukowicz w rozmowie z ISBnews.

Członek zarządu podkreślił, że spółka myśli o nabyciach przede wszystkim w Warszawie, gdyż jej bank ziemi we Wrocławiu jest wystarczający i pozwala na budowę 2 tys. mieszkań. W Warszawie deweloper zapewnił sobie możliwość realizacji ok. 430 mieszkań, oprócz 175 będących już w realizacji.

"We Wrocławiu raczej nie będziemy kupować, chyba, że pojawi się dobra okazja. Natomiast w Warszawie musimy jeszcze rozbudować bank ziemi. Niestety, w stolicy sytuacja, jeśli chodzi o grunty jest nerwowa, wiele transakcji jest wstrzymanych" – powiedział Pawlukowicz, nawiązując do tzw. afery reprywatyzacyjnej.

"Coraz trudniej kupować działki, to fakt. Jest też większe ryzyko, bo trzeba decyzje podejmować szybciej, co daje mniej czasu na analizę" – dodał.

Członek zarządu powiedział także, że spodziewa się finalizacji sprzedaży nieruchomości przy ulicy Fabrycznej 6-8 we Wrocławiu do końca roku.

Pod koniec sierpnia IPD Południe - spółka zależna Vantage Development - zawarła z podmiotem spoza swojej grupy kapitałowej przedwstępną warunkową umowę sprzedaży nieruchomości przeznaczonej pod inwestycję komercyjną przy ulicy Fabrycznej za 10,8 mln zł netto.

W czerwcu natomiast deweloper informował, że jego spółka zależna zawarła z firmą Nordis Chłodnie Polskie przedwstępną umowę nabycia nieruchomości we Wrocławiu przy ul. Małopanewskiej o łącznej powierzchni ok. 3 ha za łączną cenę 34,29 mln zł brutto.

Vantage Development S.A. to firma deweloperska, realizująca projekty w segmencie mieszkaniowym i biurowym. Spółka jest notowana na GPW od marca 2012 r. W 2015 r. sprzedała 613 lokali w porównaniu do 255 sprzedanych rok wcześniej.

Tomasz Chaberko

(ISBnews)