"Docelowo urządzenie ma trafić na polski rynek w połowie 2017 roku, a z końcem 2017 r. na rynki zagraniczne" - czytamy w komunikacie.

Urządzenie oparte jest w 100% na polskiej myśli technicznej i znajdzie zastosowanie m.in. w rolnictwie.

"Zakup praw autorskich do drona dla rolnictwa jest elementem strategii przyjętej przez grupę. Jest to już drugie urządzenie w spółce, które, obok AIDLAB, opiera się na całkowicie polskiej myśli technicznej i ma szanse na spory udział w rynku polskim i zagranicznym" - powiedział prezes EFE i EFE Romania Paweł Kulczyk, cytowany w komunikacie.

Transakcja zakupu praw autorskich została sfinansowana ze środków własnych EFE Romania.

Europejski Fundusz Energii posiada pakiet kontrolny akcji EFE Romania, tj. 1,1 mln akcji, stanowiący 55% jej akcjonariatu.

W ramach przyjętej strategii rozwoju EFE S.A., spółka działająca w Rumunii będzie w swojej działalności inwestycyjnej koncentrować się na podmiotach działających w trzech obszarach: w obszarze energetyki z uwzględnieniem odnawialnych źródeł energii, w obszarze medycyny i nowych technologii stosowanych w medycynie oraz w obszarze IT.

Europejski Fundusz Energii S.A. to firma operująca w branży energetycznej i healthcare. Oferuje rozwiązania w zakresie budowy ekologicznych elektrowni oraz zintegrowanych produktów medycznych. Jest notowana na New Connect.

(ISBnews)