Grupa ING zwolni ok. 5800 pracowników w Belgii i Holandii w ciągu najbliższych pięciu lat. Powód? Redukcja kosztów i przyspieszenie cyfryzacji banku.

O planach bank poinformował w poniedziałek w oficjalnym komunikacie. Działanie te pozwolą Grupie zaoszczędzić ok. 900 mln euro rocznie. ING zapowiedział przy okazji, że 800 euro zainwestuje w technologie cyfrowe.

Grupa ING pod koniec lipca zatrudniała 51 833 pracowników. Firma chce zlikwidować ok. 2300 miejsc pracy w Holandii i ok. 3500 w Belgii. W sumie różne zmiany mogą dotknąć ok. 7000 pracowników.

Dyrektor Generalny Grupy ING Ralph Hamers, który objął stanowisko w październiku 2013 roku, chce zredukować personel banku dzięki inwestycjom w nowe technologie. Ponadto planuje zwiększyć kredytowanie klientów indywidualnych i firm poza rodzimym rynkiem.

Choć Grupie ING nie grożą większe kary, tak jak w przypadku Deutsche Banku, to firma ta ze względu na niskie stopy procentowe i zaawansowane regulacje, mierzy się z koniecznością obniżania kosztów.

Reklama

Niemiecki Commerzbank oświadczył we wtorek, że zwolni 9600 osób oraz nie będzie wypłacał dywidend do czasu zakończenia zwolnień w 2019 roku.

>>> Czytaj też: Kolejny niemiecki bank w tarapatach. Właściciel mBanku zwolni 9,6 tys. osób