MLP Group podpisało nowe umowy z siecią Makro Cash & Carry Polska, na budowę dwóch obiektów magazynowe w Czeladzi oraz pod Wrocławiem, o łącznej powierzchni 17,2 tys. m2, poinformowała spółka. Przekazanie magazynów planowane jest w I poł. 2017 roku."Zgodnie z nowymi umowami MLP Group przygotuje dla sieci Makro Cash & Carry Polska dwa kolejne obiekty magazynowe o łącznej powierzchni około 17,2 tys. m2. Pierwszy z nich powstanie na Górnym Śląsku w okolicy Czeladzi, a jego powierzchnia wyniesie 8,6 tys. m2. Drugi obiekt będzie zlokalizowany w pobliżu Wrocławia, a jego powierzchnia wyniesie również 8,6 tys. m2" - czytamy w komunikacie

W efekcie zawarcia dodatkowych kontraktów liczba obiektów magazynowych zwiększyła się z jednego do trzech. Ich łączna powierzchnia magazynowa wyniesie około 27,3 tys. m2. Pierwsza umowa z Makro Cash & Carry Polska została zawarta przez MLP Group w połowie września br. Zgodnie z jej warunkami deweloper dostarczy sieci handlowej obiekt magazynowy o powierzchni 10,1 tys. m2 terenie parku logistycznego MLP Pruszków II.

Obiekty będą wyposażone w najnowocześniejsze rozwiązania technologiczne, w tym w system chłodnictwa oparty na technologii CO2, zapewniające m.in. niskie zużycie energii oraz wysoki poziom ochrony środowiska naturalnego, podano także.

MLP Group jest jednym z wiodących deweloperów powierzchni magazynowo-produkcyjnych w Polsce. Specjalizuje się w projektach built-to-suit, pod określone potrzeby najemcy. Spółka jest notowana na GPW od 2013 r.

(ISBnews)