S&P podwyższył perspektywę ratingową PZU do stabilnej, podtrzymał rating A-Warszawa, 27.10.2017 (ISBnews) - S&P Global Ratings podwyższyła perspektywę ratingową Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń (PZU) do stabilnej z negatywnej. Jednocześnie rating siły finansowej PZU pozostał na poziomie A-, podała spółka.

Analitycy agencji podkreślili, że siła finansowa Grupy PZU ustabilizowała się po tym, jak grupa podjęła w ostatnich miesiącach przygotowania do większej obecności w sektorze bankowym.

"Stabilizacja grupy i przejrzystość inwestycji w sektor bankowy wspiera obecną wiarygodność kredytową Grupy PZU w średnim terminie" - czytamy w komunikacie S&P.

Zmiana perspektywy ratingowej z negatywnej na stabilną potwierdza siłę i wiarygodność PZU, co jest szczególnie istotne dla budowania relacji z partnerami biznesowymi, inwestorami, reasekuratorami.

"Ocena ratingowa PZU na poziomie A- jest o jeden stopień powyżej ratingu Polski i, zgodnie z zasadami S&P, jest to jedna z najwyższych możliwych ocen dla polskiej spółki" - czytamy dalej.

"Podwyższenie perspektywy ratingowej PZU to potwierdzenie naszej międzynarodowej wiarygodności oraz wyraz zaufania do zarządu i przyjętej strategii rozwoju, zwłaszcza wobec sektora bankowego" - powiedział prezes PZU Paweł Surówka, cytowany w komunikacie.

Agencja S&P wskazała także, że stabilna perspektywa ratingowa to potwierdzenie, że realizacja strategii wzmacnia siłę finansową i pozycję rynkową PZU. W opinii analityków, działania podjęte w ostatnich miesiącach potwierdzają, że zarząd jest dobrze przygotowany do realizacji ogłoszonej strategii.

Grupa kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi.

(ISBnews)