Wirtualna Polska i INNC mają zgodę UOKiK ws. utworzenia wspólnego przedsiębiorcyWarszawa, 23.04.2019 (ISBnews) - Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę na utworzenie przez Wirtualna Polska Holding i Innc Limited wspólnego przedsiębiorcy pod nazwą Digitics, podał Urząd.

"Zamierzona koncentracja przedsiębiorców polega na utworzeniu przez przedsiębiorców: Wirtualna Polska Holding S.A. z siedzibą w Warszawie, działającą w obszarze mediów i e-commerce oraz Innc Limited z siedzibą w Sliemie na Malcie, zajmującego się inwestycjami kapitałowymi, wspólnego przedsiębiorcy pod firmą Digitics Spółka Akcyjna, który będzie działał w sektorze usług finansowych" - czytamy w komunikacie.

Grupa Wirtualna Polska jest właścicielem jednego z dwóch najpopularniejszych w Polsce horyzontalnych portali internetowych - Wirtualnej Polski. Prowadzi również portal horyzontalny o2 oraz liczne specjalistyczne portale wertykalne, w tym w szczególności portale o tematyce biznesowej - Money.pl oraz Biztok, portale dotyczące nowych technologii - np. Dobreprogramy, portale o tematyce sportowej - np. Sportowe Fakty, oraz portale o charakterze rozrywkowym - np. Pudelek. Spółka jest notowana na GPW od maja 2015 r.

(ISBnews)