"Microsoft i SAP łączy długoletnia historia współpracy, która zapewniła wielu klientom sprawną i bezpieczną ścieżkę cyfrowej transformacji. Dodatkowo w październiku 2019 roku obie firmy ogłosiły strategiczne partnerstwo. […] Połączenie sił Microsoft i SAP daje klientom pewność współpracy z dwoma liderami w branży, dzięki czemu mogą pewnie i skutecznie przekształcać się w inteligentne przedsiębiorstwa. […] Obie firmy zapowiedziały dalszą współpracę, kontynuując wspólne zaangażowanie we wsparcie klientów w ich transformacji cyfrowej i rozwój Polskiej Doliny Cyfrowej" - czytamy w komunikacie.

W maju bieżącego roku Microsoft ogłosił plan inwestycyjny o wartości 1 mld USD, którego celem jest przyspieszenie innowacji i wzrostu gospodarczego w Polsce poprzez wspieranie rozwoju Polskiej Doliny Cyfrowej.

"Jednym z kluczowych obszarów inwestycji będzie zbudowanie pierwszego w regionie CEE regionu chmury Azure oraz zapewnienie silnego wsparcia dla dalszego rozwoju programistów i deweloperów w Polsce i poza nią, tworząc możliwości rozwoju umiejętności krytycznych i uczenia się dla 150 000 pracowników polskich firm, partnerów Microsoft i studentów. Jest to największa w historii inwestycja w polskie technologie i umiejętności" - czytamy dalej.

Reklama

"W lokalnym centrum danych nie chodzi tylko o ogólne korzyści z chmury, takie jak redukcja TCO, elastyczność czy skalowalność. Chodzi o szybszy czas wprowadzania produktów i usług, a także szybszą reakcję na zmiany rynkowe. To również big data i dodatkowa wiedza biznesowa. Dostęp do aplikacji i narzędzi w chmurze przyspiesza także powstawanie innowacji. Lokalne centrum danych otwiera ogromne możliwości dla wielu branż, w sektorze komercyjnym, ale także publicznym. Dlatego SAP rozpoczął współpracę z Chmurą Krajową, aby dostarczać naszym klientom rozwiązania w chmurze w oparciu o lokalne centra danych, tu w Polsce" - powiedział szef SAP Polska Thomas Duschek, cytowany w komunikacie.