Inwestorzy objęli całą oferowaną przez spółkę pulę akcji. Redukcja w transzy małych inwestorów wynosiła 23,23% i do tej grupy trafiło 167 750 szt. akcji nowej emisji. Pozostałe 650 000 szt. przydzielone zostało w transzy dużych inwestorów, podano.

"Zapewniam, że nawet przez chwilę nie zwalniamy tempa pracy, prowadzimy kolejne rozmowy z potencjalnymi kontrahentami i jesteśmy zdeterminowani by konsekwentnie zwiększać sprzedaż. Liczę, że wkrótce będziemy mogli zaprezentować efekty tych wysiłków. Ponadto, pozyskane środki z emisji pozwolą na przyspieszenie rozwoju m.in. dzięki możliwości uzyskania certyfikatu REACH, pozwalającego na operowanie w skali przemysłowej w branży chemicznej oraz nanomateriałów. Rozbudujemy także nasz park maszynowy i będziemy mogli zwiększyć nakłady na odpowiednie pozycjonowanie produktów oraz marki AGP nie tylko w kraju, ale i za granicą. Jednocześnie, rozpoczynamy już formalne przygotowania do wprowadzenia spółki na rynek NewConnect" - powiedział prezes Maciej Gałązka, cytowany w komunikacie.

Reklama

Spółka planuje debiut na rynku NewConnect warszawskiej giełdy w III kwartale br.

Advanced Graphene Products jest producentem dwóch znanych rynkowi form grafenu: płatkowy (GO - tlenek grafenu, rGO - zredukowany tlenek grafenu) oraz powierzchniowego w oparciu o własną, opatentowaną technologię produkcji na ciekłym metalu - HSMG. Spółka jako jedyny w Polsce producent grafenu posiada w tym zakresie istotne zaplecze naukowe oraz organizacyjne, które pozwala na komercjalizację zastosowań grafenu na skalę przemysłową. Moce produkcyjne pozwalają AGP na roczną produkcję w ilości 100 kg grafenu płatkowego oraz 150 m2 grafenu powierzchniowego w ciągu jednej zmiany. Wśród aktualnych partnerów komercyjnych spółki są m.in. Europejska Agencja Kosmiczna, Kross, Frako-Term, GM Color, PolWax, GRM Systems oraz Pimar Plastics, zaznaczono.

"W opracowanych przez nas aplikacjach grafenu wielokrotnie potwierdziliśmy, że nawet nieduży jego dodatek potrafi istotnie zmienić na lepsze parametry produktu końcowego. Grafen można stosować w powszechnie znanych zbrojeniach budowlanych, szczególnie tam, gdzie z uwagi na korozję lub inne tego typu czynniki, nie sprawdzają się zbrojenia ze stali. Obecnie stosuje się tam zbrojenia z włókien szklanych i żywic poliestrowych, które także można wzbogacać technologią grafenową. Pozwala to na wzrost wytrzymałości, sprężystości, sztywności oraz uniknięcie zjawiska korozji. My również pracujemy nad taką aplikacją, zaś zastosowanie betonu z domieszką grafenu pokazuje, jaki potencjał posiada ten materiał" - powiedział dyrektor ds. wdrożeń nowych produktów w AGP Piotr Kowalewski, cytowany w komunikacie.

Według danych analitycznych dotyczących światowego rynku grafenu, jego średnioroczna dynamika wzrostu w latach 2020-2027 wyniesie ok. 40%, osiągając 877 mln USD w 2027. (Za: Allied Market Research). Według firmy badawczej Reports n Reports globalna wartość rynku grafenu wzrośnie z 200 mln w 2018 roku do 1 mld USD w 2023 r., podano w materiale.

Advanced Graphene Products wytwarza wysokiej jakości grafen płatkowy (GO, rGO), który jest przeznaczony do takich zastosowań jak kompozyty węglowe, żywice epoksydowe, filamenty 3d, farby, powłoki antykorozyjne czy polimery. Posiada podpisane zarówno listy intencyjne, jak i kontrakty na opracowanie zastosowań komercyjnych grafenu ze spółkami takimi jak: Kross, GRM System, Europejska Agencja Kosmiczna, Frako-Term, GM Color, czy Pimar-Plastics. Ponadto AGP ma własną, opatentowaną technologię produkcji grafenu powierzchniowego z ciekłego metalu - HSMG.

(ISBnews)