"Na dzień zatwierdzenia raportu do publikacji zakontraktowane zamówienia na produkty grupy w zakresie branży maszyn i urządzeń przemysłu rolno-spożywczego na okres 2022/2023 wynoszą około 70,5 mln zł i obejmują 34 umowy, natomiast potencjalny portfel klientów w tym obszarze obejmuje 207,3 mln zł, z czego potencjał klientów oczekujących na dofinansowanie unijne i posiadających pozwolenie na budowę kształtuje się na poziomie około 50,6 mln zł" - czytamy w sprawozdaniu zarządu.

"Z kolei portfel zakontraktowanych umów w zakresie branży sportowej obejmuje kilkadziesiąt punktów sprzedaży rowerów, a plan obrotów na pierwszy sezon działalności Madani oscyluje w okolicach kilkunastu milionów. Docelowo Madani ma szansę i potencjał, aby dorównać skalą dotychczasowemu biznesowi związanemu z produkcją silosów i elewatorów zbożowych, osiągając w perspektywie najbliższych kilku lat obroty na poziomie 100 mln zł" - czytamy dalej.

Reklama

Feerum podkreśla, że jego grupa jest dobrze przygotowana do realizacji portfeli zamówień - posiada odpowiednie zaplecze kadrowe, maszynowe oraz potencjał finansowy, co czyni grupę czołowym wykonawcą i dostawcą na obu rynkach.

W 2021 r. w ramach struktur Feerum powstała nowa marka Madani. W jej sztandarowej ofercie znajdują się rowery, odzież rowerowa oraz akcesoria rowerowe. Odbiorców marki stanowią zarówno rowerzyści z lekkim zacięciem sportowym, jak i miłośnicy jazdy w średnio trudnych, a nawet trudnych warunkach terenowych. Przekrój rynkowy oraz różnorodność produktów sprawiają, że gama potencjalnych klientów jest szeroka, wskazano w materiale.

"W ramach rozwoju marki Madani planowane są innowacje produktowe, które mogą zrewolucjonizować ten rynek i znacząco podnieść poziom zainteresowania samą marka i jej produktami. Sprzedaż w ramach nowej gałęzi rozpoczyna się w pierwszym półroczu 2022 z zastosowaniem dwóch podstawowych kanałów dystrybucji - własną stronę internetową (www.madani-sports.eu) oraz stacjonarne sklepy rowerowe. Obecnie produkcja komponentów do rowerów oraz ubrań zlecana jest na zewnątrz, a zakład Feerum w Chojnowie służy jako centrum logistyczne, które nadal koncentruje się przede wszystkim na produkcji silosów i elewatorów" - czytamy dalej.

Feerum jest jednym z największych w Polsce producentów kompleksowych elewatorów zbożowych, służących do suszenia i magazynowania produktów roślinnych, takich jak m.in. zboża, rośliny strączkowe i oleiste, kukurydza i inne. Spółka zadebiutowała na rynku głównym warszawskiej giełdy w 2013 r. W 2021 r. miała 132 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)