"Zgodnie z treścią art. 11 Prawa restrukturyzacyjnego w przypadku złożenia wniosku restrukturyzacyjnego i wniosku o ogłoszenie upadłości, w pierwszej kolejności rozpoznaje się wniosek restrukturyzacyjny. Emitent wraz z wnioskiem restrukturyzacyjnym złożył wstępny plan restrukturyzacyjny oraz wstępne propozycje układowe. Emitent wniósł również o ustanowienie w postępowaniu układowym tymczasowego nadzorcy sądowego" - czytamy w komunikacie.

W ocenie spółki złożenie obu wniosków miało wszelkie podstawy prawne, jak również uzasadnione było bieżącą sytuacją Carbon Group, w tym koniecznością uzyskania ochrony sądowej przed działaniami części wierzycieli spółki.

"Nadrzędnym celem emitenta jest aktualnie uniknięcie ogłoszenia upadłości przez umożliwienie spółce restrukturyzacji w drodze zawarcia układu z wierzycielami, przy zabezpieczeniu i respektowaniu słusznych praw wierzycieli posiadających wierzytelności z tych samych kategorii zaspokojenia" - czytamy dalej.

W związku ze złożeniem wniosków do sądu zarząd wniesie podczas najbliższego nadzwyczajnego walnego zgromadzenia przewidzianego na 28 lutego 2023 roku, aby odstąpić od głosowania uchwał przewidujących podwyższenie kapitału zakładowego spółki, albowiem uchwały w przedmiocie podwyższenia kapitału zakładowego spółki celem jej restrukturyzacji powinny korespondować z ostatecznymi propozycjami układowymi dla wierzycieli, jakie spółka sformułuje pod nadzorem sądu, wskazano także w informacji.

Reklama

Carbon Group, która wcześniej funkcjonowała pod nazwą Elektromont, realizuje pełny proces inwestycyjny związany z projektowaniem, realizacją i uruchomieniem instalacji elektrycznych niskiego i średniego napięcia oraz instalacji teletechnicznych. Spółka w ostatnich miesiącach rozszerzyła również przedmiot swojej działalności o obszary handlu węglem kamiennym oraz obrotu odnawialnymi źródłami energii.

(ISBnews)