Działalność sprzedażowa w Azji będzie prowadzona z lokalizacji w Singapurze, zaś oddział w Dubaju będzie działał jako przedstawicielstwo. Z kolei w Ameryce Południowej bank chce sprzedać swoją spółkę zależną w Brazylii i otworzyć tam przedstawicielstwo.

Liczba banków korespondentów Commerzbanku na świecie zostanie zmniejszona z 1600 do 1300.

„Dokładnie przeanalizowaliśmy, jakie są kluczowe korytarze handlowe dla niemieckiej gospodarki. Wciąż będziemy mieć tam silną obecność – innymi słowy, głównie w Europie, Azji i Stanach Zjednoczonych. Utrzymamy naszą obecność także w ważnych regionach, takich jak Afryka” – stwierdził w notatce Nikolaus Giesbert, członek zarządu ds. instytucjonalnych.

Reklama

Oddziały Commerzbanku w takich miastach, jak Barcelona, Bratysława i i Bruksela, będą zamknięte. Z kolei do 2024 roku zamknięte zostaną przedstawicielstwa w Azerbejdżanie, Gruzji, Indonezji, Iraku, Kazachstanie, Libanie, Malezji, Serbii i Wenezueli.

Informację o planach Commerzbanku jeśli chodzi wycofywanie się z różnych miejsc na świecie jako pierwszy podał w niedzielę Handelsblatt.

Zapowiadana restrukturyzacja niemieckiego pożyczkodawcy obejmie likwidację 10 tys. miejsc pracy. Bank w 2020 roku ogłosił stratę wysokości 3,5 mld dol.

Commerzbank zmniejszy swoją obecność na świecie z ponad 50 do niecałych 40 krajów.