"Umowa zawarta zastała na okres pięciu lat tj. od 1 stycznia 2022 r. do 31 grudnia 2026 r. Emitent zleci armatorom do przewozu w ramach umowy całość zakontraktowanych surowców fosforonośnych z Maroka i Algierii" - czytamy w komunikacie.

Całkowita wartość zafrachtowań na podstawie umowy jest szacowana na kwotę około 67 mln USD w trakcie pięciu lat obowiązywania. Umowa zakłada średnioroczną realizację dostaw na zbliżonym poziomie wolumenów surowców fosforonośnych, przewiezionych przez armatorów jak w ubiegłym roku przy uśrednionej stawce z zafrachtowań z 2021 roku, zaznaczono.

Reklama

Dostawy surowców fosforonośnych z Maroka i Algierii pokrywają około 80% całkowitego zapotrzebowania dostaw podstawowego surowca służącego do produkcji nawozów wieloskładnikowych w długim terminie.

ZCh Police, wchodzące w skład Grupy Azoty, są producentem wieloskładnikowych nawozów mineralnych oraz bieli tytanowej. Od 2006 r. spółka jest notowana na GPW. Jej skonsolidowane przychody wyniosły 2,43 mld zł w 2020 r.

Grupa Azoty zajmuje drugą pozycję w UE w produkcji nawozów azotowych i wieloskładnikowych, a takie produkty jak melamina, kaprolaktam, poliamid, alkohole OXO, czy biel tytanowa mają również silną pozycję w sektorze chemicznym, znajdując zastosowanie w wielu gałęziach przemysłu. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 10,52 mld zł w 2020 r.

(ISBnews)