Jak pisze dziennikarka Rachel Metz, Delangue przekazał Bloombergowi, że dostaje tygodniowo po 10 propozycji od zajmujących się sztuczną inteligencją startupów, które chcą się drogo sprzedać w tym czasie niebywałej hossy dla branży AI (Nvidia to dziś najcenniejsza firma na świecie). Współzałożyciel Hugging Face podkreśla, że liczba ofert wzrosła szczególnie w tym roku.

Zanim warta 4,5 miliarda dolarów firma Delangue’a przejęła Agrillę, współpracowała przez jakiś czas z tym startupem. Agrilla tworzy bowiem oprogramowanie, które umożliwia współpracę różnym zespołom, opracowującym bazę danych, na której następnie będzie trenowany model uczenia maszynowego. Do zdecydowanych zakupów z pewnością skłoniło Hugging Face 235 milionów dolarów, które firma pozyskała w tym roku od inwestorów.

Sama Agrilla nie przestanie bynajmniej istnieć. Będzie, jak poinformowała współzałożycielka Dani Vila Suero, działała jako niezależny zespół o tej samej nazwie. 13 zatrudnionych tam osób dołączy oficjalnie do zespołu Hugging Face.