Serwisy tematyczne | Najnowsze

Samochód hybrydowy

21 sierpnia 2019 r.

Polacy rzucili się na używane hybrydy. Rynek bije rekordy21 sierpnia 2019 r.

Od 2017 roku rynek używanych samochodów hybrydowych wzrósł o 50 proc. Tylko w I półroczu 2019 roku klienci mogli wybierać spośród 3.035 hybryd, czyli niemal tylu, ile w całym 2018 roku, w którym wystawiono na sprzedaż 3.110 takich aut. Niekwestionowanym liderem tego segmentu jest marka Toyota, do której należy aż 85 proc. wtórnego rynku hybryd - wynika z analizy AAA AUTO.
Droga ekspresowa S16- odcinek Borki Wielkie - Mrągowo

21 sierpnia 2019 r.

Nowy przetarg na projekt i budowę odcinka S16 Borki Wielkie-Mrągowo21 sierpnia 2019 r.

Rusza nowy przetarg na projekt i budowę drogi S16 na odcinku Borki Wielkie – Mrągowo. Poprzednie postępowanie unieważniono, gdyż cena najkorzystniejszej oferty przewyższyła kwotę, jaką GDDKiA planowała przeznaczyć na inwestycję - podał rzecznik GDDKiA w Olsztynie Karol Głębocki.
Warszawa

21 sierpnia 2019 r.

Ile kosztuje luksusowe mieszkanie w Warszawie? Coraz więcej21 sierpnia 2019 r.

Ceny nieruchomości luksusowych w Warszawie wzrosły o 16 proc. w 2018 r., a za m2 apartamentu o wysokim standardzie trzeba zapłacić w stolicy pomiędzy 5 a 8,5 tys. euro, wynika z analizy firmy doradczej Deloitte, przygotowanej we współpracy z Amstar Europe. 
foliówka 4

21 sierpnia 2019 r.

Od 1 września każda torba foliowa będzie płatna. Koszt: 20 gr plus VAT21 sierpnia 2019 r.

Od 1 września za każdą torbę foliową, oprócz tzw. zrywek, trzeba będzie zapłacić 25 groszy, w tym VAT - powiedział w środę minister środowiska Henryk Kowalczyk. Nowe przepisy to efekt obchodzenia przepisów przez sklepy, które wydawały klientom torby nieobjęte opłatą recyklingową.
Mieszkania w Polsce drożeją

21 sierpnia 2019 r.

Mieszkania w Polsce są już o 10 proc. droższe niż podczas ostatniej hossy. Ale to wciąż nie jest bańka21 sierpnia 2019 r.

Wzrosty cen mieszkań w Polsce nie słabną – wynika z najnowszych danych NBP. Przyczyniają się do tego dobra sytuacja na rynku pracy i niski koszt pieniądza. Liderami wzrostów są w ostatnim czasie Poznań, Łódź i Trójmiasto. Na drugim biegunie znajdziemy natomiast Kielce i Wrocław. Tylko tam ceny nie pokonały jeszcze rekordów z przed ponad dekady – wynika z szacunków HRE Investments.
Wypadek rowerzysta

21 sierpnia 2019 r.

Rower elektryczny: droga zabawka, pomoc czy niebezpieczny sprzęt?21 sierpnia 2019 r.

Liczba wypadków z udziałem rowerzystów spada. Ile stanowią w nich takie z udziałem e-rowerów - tego polskie statystyki nie podają. Elektryczne rowery sprawdzają się na wielu trasach, ale też nie jest to sprzęt dla wszystkich. Zwłaszcza dla tych, którzy nie potrafią oprzeć się pokusie zwiększenia szybkości.
Twitter

20 sierpnia 2019 r.

Media państwowe już nie zareklamują się na Twitterze20 sierpnia 2019 r.

Twitter zablokował możliwość zamieszczania przez państwowe media reklam na tej platformie społecznościowej. Firma poinformowała na swoim blogu, że decyzja ma związek z operacją informacyjną przeciwko prodemokratycznym protestom w Hongkongu.

Transport ››

Nieruchomości ››

Energetyka ››

Technologie ››

Media ››

Telekomunikacja ››

Budownictwo ››

Rolnictwo ››

Ekologia ››

Górnictwo ››

Motoryzacja ››

Rozrywka ››

Przemysł zbrojeniowy ››

Turystyka ››

Reklama i marketing ››

Lotnictwo ››

Zdrowie ››

FMCG ››

Edukacja ››

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze