Serwisy tematyczne | Najnowsze

Widok na Trypolis, stolicę Libii

18 maja 2019 r.

Oblężenie Trypolisu - pat w pogrążonej w chaosie Libii18 maja 2019 r.

Dżihadyzm, ataki na cywilów, kupowanie najemników i nieludzkie traktowanie migrantów - strony libijskiego konfliktu nie szczędzą sobie oskarżeń. Z mgły dezinformacji i chaosu wyłania się pat; wojska gen. Chalify Haftara ugrzęzły pod Trypolisem, z którego oblężony rząd apeluje o pomoc.
praca, awans

18 maja 2019 r.

Lata praktyki w pracy słabo przekładają się na umiejętności18 maja 2019 r.

Lekarze po 30 latach pracy nie są lepsi od tych, którzy pracują kilka lat. Podobnie jest w większości zawodów. A to dlatego, że wiele profesji nie ma warunków do uczenia się i stawania się lepszym - piszą Anders Ericsson i Robert Pool w książce „Peak: Secrets from the New Science of Expertise”.
Superczłowiek, technologia, chip, inteligentne implanty, sztuczna inteligencja

17 maja 2019 r.

Sojusz paneuropejskiej (sztucznej) inteligencji17 maja 2019 r.

Już za kilka dni Kraków stanie się sercem AI w regionie CEE. Na zaproszenie minister Jadwigi Emilewicz przyjadą przedstawiciele rządów regionu CEE. By debatować nad strategią rozwoju technologii AI. To kolejna odsłona dyskusji w formule Central and Eastern Europe Innovation Roundtable.
prąd, gaz, euro, energetyka, pieniądze

17 maja 2019 r.

Czy URE wstrząśnie rynkiem energii?17 maja 2019 r.

Prezes Urzędu Regulacji Energetyki Maciej Bando zapowiedział kolejne postępowanie w sprawie manipulacji na giełdzie energii. To ma być wstrząs dla energetycznego światka.
Planowany przebieg gazociągu Baltic Pipe, źródło: Gaz-System

17 maja 2019 r.

Krok w stronę realizacji Baltic Pipe. Jest decyzja środowiskowa17 maja 2019 r.

Regionalny Dyrektor Ochrony Środowiska w Szczecinie wydał decyzję o środowiskowych uwarunkowaniach dla przedsięwzięcia pn. "Inwestycja stanowiąca infrastrukturę niezbędną do obsługi międzynarodowego Gazociągu Bałtyckiego (Baltic Pipe) stanowiącego połączenie systemów przesyłowych Rzeczypospolitej Polskiej i Królestwa Danii – część lądowa", podał Gaz-System.
Szpital

17 maja 2019 r.

Dane online czyli recepta na służbę zdrowia17 maja 2019 r.

Co do jednego wszyscy są zgodni: trzeba wydatnie zwiększyć środki przekazywane na ochronę zdrowia. Czy jednak na tym należy poprzestać? Jak zapewnić, aby dodatkowe miliardy złotych trafiły na to, czego najbardziej potrzebują pacjenci? Odpowiedzią może być usprawnienie systemu poprzez jego szeroką cyfryzację uważa Janusz Cieszyński, podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia.
Wirus

17 maja 2019 r.

UE może już nakładać sankcje za cyberataki17 maja 2019 r.

Kraje UE ustanowiły w piątek ramy pozwalające nakładać unijne sankcje na osoby i podmioty odpowiedzialne za cyberataki. Ma to być odpowiedź na zewnętrzne zagrożenie dla Unii lub jej państw związane z cyberbezpieczeństwem.
austronauta w kosmosie

17 maja 2019 r.

MPiT: Polska Agencja Kosmiczna na nowych zasadach17 maja 2019 r.

Polska Agencja Kosmiczna w nowej odsłonie ma być eksperckim zapleczem dla instytucji państwowych związanych z polityką kosmiczną. Będzie im doradzała i służyła swoją specjalistyczną wiedzą. Ale nie tylko im. Z jej pomocy będą mogły też skorzystać podmioty prywatne, w tym firmy z branży.
Warsaw-Beijing Forum

17 maja 2019 r.

Polska bliżej Chin. Rusza szósta edycja Warsaw-Beijing Forum17 maja 2019 r.

W Chinach cyfra „6” jest uważana za przynoszącą szczęście, bogactwo i sukcesy w biznesie. „VI” jest też numerem tegorocznej edycji projektu Warsaw-Beijing Forum, organizowanym przez studentów z Koła Naukowego Prawa i Gospodarki Chin przy Uniwersytecie Warszawskim, którego najważniejszym celem jest pogłębienie stosunków polsko-chińskich. Forsal.pl jest patronem medialnym szóstej edycji, która rozpocznie się już 20 maja.
Huawei

16 maja 2019 r.

Były szef brytyjskiego wywiadu przestrzega przed Huawei16 maja 2019 r.

Chiński koncern technologiczny Huawei stwarza tak wielkie zagrożenie dla bezpieczeństwa W. Brytanii, że rząd nie może mu pozwolić nawet na ograniczoną rolę w budowaniu sieci 5G - oświadczył w czwartek b. szef brytyjskiego wywiadu (MI6) Richard Dearlove.

Transport ››

Nieruchomości ››

Energetyka ››

Technologie ››

Media ››

Telekomunikacja ››

Budownictwo ››

Rolnictwo ››

Ekologia ››

Górnictwo ››

Motoryzacja ››

Rozrywka ››

Przemysł zbrojeniowy ››

Turystyka ››

Reklama i marketing ››

Lotnictwo ››

Zdrowie ››

FMCG ››

Edukacja ››

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze