Serwisy tematyczne | Najnowsze

Wieża kontroli lotów na lotnisku Chopina

22 kwietnia 2019 r.

Szpikowski: Lotnisko Chopina będzie rozbudowywane jako port przesiadkowy22 kwietnia 2019 r.

Główna rozbudowa pirsu północnego warszawskiego Lotniska Chopina planowana jest na przyszły rok - mówi PAP dyrektor portu Mariusz Szpikowski. Przed wakacjami ma się zakończyć zaś remont drogi startowej; zwiększy to przepustowość portu, który ma stać się lotniskiem przesiadkowym.
urlop

21 kwietnia 2019 r.

Coraz częściej spędzamy Wielkanoc poza domem. Obroty hotelarzy rosną21 kwietnia 2019 r.

W tym roku liczba rezerwacji wyjazdów w okresie wielkanocnym wzrosła niemal o 30 proc. - podaje Polska Izba Turystyczna. Obroty polskich hotelarzy rosną od dwóch - trzech lat w porównaniu z wcześniejszymi okresami świątecznymi - zwraca uwagę Polski Organizacja Turystyczna.
Imigranci

20 kwietnia 2019 r.

Uczniowie imigranci doświadczą w Polsce kulturowego szoku20 kwietnia 2019 r.

Uczniów cudzoziemskich przybywa niemal we wszystkich województwach. W szkolnych ławkach dzieci z Ukrainy, Indii, Tadżykistanu, Czeczenii, Filipin doświadczają kulturowego szoku. Część z nich doświadczy także dyskryminacji rasowej, religijnej i narodowościowej.
PKN Orlen

20 kwietnia 2019 r.

PKN Orlen testuje wirnik wykonany metodą druku 3D20 kwietnia 2019 r.

PKN Orlen testuje na jednej ze swych instalacji wirnik wykonany metodą druku 3D. Projekt zrealizowano przy współpracy z Radomskim Centrum Innowacji i Technologii. Koncern sprawdzi możliwości technologii druku 3D do produkcji elementów wirujących maszyn.
jajka

20 kwietnia 2019 r.

Ponad jedna trzecia jaj z Polski trafia na eksport20 kwietnia 2019 r.

Polska jest siódmym - co do wielkości - producentem jaj w Unii Europejskiej. Jest też znaczącym ich eksporterem, za granicę trafia 35 proc. produkowanych w kraju jaj - poinformowała PAP dyrektor Krajowej Izby Producentów Drobiu i Pasz Katarzyna Gawrońska.
twitterowo-facebookowe nawalanki

20 kwietnia 2019 r.

Jak wyrabiać sobie opinię bez twitterowo-facebookowej nawalanki? [OPINIA]20 kwietnia 2019 r.

Płonie katedra Notre Dame w Paryżu, a ja siedzę w internecie. Po co? Żeby dowiedzieć się, co o tym sądzę. A czemu muszę, skoro mogę po prostu, bez zapośredniczenia, sobie sądzić? Bo taki to już jest, niestety, świat, że nawet wymowny obraz płonącej katedry musi zostać umieszczony w kontekście twitterowo-facebookowej nawalanki, żeby właściwie oszacowane zostało jego kulturowe, cywilizacyjne i emocjonalne znaczenie.
internet, hakerzy, bezpieczeństwo

20 kwietnia 2019 r.

Unijni eksperci ostrzegają przed rosyjskimi trollami w eurokampanii20 kwietnia 2019 r.

Parlament Europejski to niepotrzebna instytucja bez żadnego znaczenia, a europosłowie są opłacani przez USA - takie absurdalne tezy szerzą przed eurowyborami powiązane z Rosją konta w mediach społecznościowych. Unijni eksperci przestrzegają przed dezinformacją.
Wiatraki na morzu Bałtyckim

20 kwietnia 2019 r.

Polskie wiatraki na Bałtyku toną w papierach20 kwietnia 2019 r.

Mija siedem lat od wydania pierwszych pozwoleń lokalizacyjnych dla projektów wiatrowych w polskiej strefie Morza Bałtyckiego. Ile jeszcze czasu trzeba, by pierwszy prąd popłynął z morza do sieci?

Transport ››

Nieruchomości ››

Energetyka ››

Technologie ››

Media ››

Telekomunikacja ››

Budownictwo ››

Rolnictwo ››

Ekologia ››

Górnictwo ››

Motoryzacja ››

Rozrywka ››

Przemysł zbrojeniowy ››

Turystyka ››

Reklama i marketing ››

Lotnictwo ››

Zdrowie ››

FMCG ››

Edukacja ››

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze