Serwisy tematyczne | Najnowsze

smog 3

16 grudnia 2018 r.

Cienie porozumienia klimatycznego. Państwa pominęły kluczowy artykuł16 grudnia 2018 r.

Przedstawiciele krajów w wystąpieniach przed zakończeniem COP24 gratulowali polskiej prezydencji prowadzenia negocjacji i przyczynienia się do przyjęcia Pakietu Katowickiego. Krytykowali jednak, że w dokumencie nie ujęto m.in. sposobu realizacji art. 6 Porozumienia paryskiego.
Zużycie energii w gospodarstwach domowych

16 grudnia 2018 r.

Czas sprawdzić, co pożera prąd w domu16 grudnia 2018 r.

Wzrost cen energii skłania do szukania oszczędności wszędzie, gdzie jest to możliwe. Zmniejszenie zużycia energii elektrycznej daje zarówno zastosowanie nowych technologii, jak i mądrzejsze korzystanie z urządzeń.
Dreamliner LOT

16 grudnia 2018 r.

Granat w LOT wciąż jest odbezpieczony [WYWIAD]16 grudnia 2018 r.

Są reguły, czasem twarde, ale trzeba ich przestrzegać. Nie może być tak, że jednym firmom wolno stosować samozatrudnienie zamiast umów o pracę, a tysiącom innych nie wolno, bo państwo na nich to wymusi - mówi w wywiadzie Monika Gładoch
Leki

15 grudnia 2018 r.

Wiceminister zdrowia: Koncerny mogą nas trzymać w szachu [WYWIAD]15 grudnia 2018 r.

Producent stawia sprawę jasno: jak zmusicie nas do obniżki, to my wyjdziemy z refundacji. To może być blef albo początek negocjacji, ale może też być prawda. Tylko że minister zdrowia nie może ryzykować, że z dnia na dzień 100 tys. pacjentów straci dostęp do leku - mówi
Mazda 6 2.5 Skyactiv-G

15 grudnia 2018 r.

Bąk: Mazda, z konia spadłaś? [MOTOFELIETON]15 grudnia 2018 r.

Od kilku dni po internetach krąży filmik, na którym przedstawiciel polskiego oddziału Mazdy przez 10 minut odpiera zarzuty o to, że samochody japońskiego producenta mają problem z korozją, a do tego często padają łupem złodziei. Skąd takie nagłe wyznanie?
paliwo, stacja paliw

14 grudnia 2018 r.

Analitycy: Obniżki cen paliw na stacjach do świąt14 grudnia 2018 r.

Obniżki cen paliw na stacjach utrzymają się do świąt. W przyszłym tygodniu analitycy spodziewają się kolejnych spadków. Tańsza niż tydzień wcześniej będzie zarówno benzyna jak i olej napędowy, a średnia skala obniżek na stacjach będzie nieznacznie wyższa niż w ostatnim tygodniu listopada.
Cypr

14 grudnia 2018 r.

Węgry uważają cypryjski gaz za alternatywne źródło14 grudnia 2018 r.

Węgry uważają cypryjski gaz za realną alternatywę i zawarły w tej sferze porozumienie energetyczne – oznajmił w piątek na Cyprze szef węgierskiej dyplomacji Peter Szijjarto, cytowany przez węgierską agencję MTI.
Kopalnia KGHM w Chile

14 grudnia 2018 r.

KGHM będzie współpracować z chilijską uczelnią14 grudnia 2018 r.

KGHM, największy polski inwestor w Chile, rozpoczyna współpracę naukowo-techniczną z najlepszą uczelnią o profilu górniczym w Chile - Uniwersytetem La Serena. Deklarację w tej sprawie podpisano 11 grudnia.
Robert Biedroń

14 grudnia 2018 r.

Biedroń: Do 2035 r. zlikwidujemy wszystkie kopalnie w Polsce14 grudnia 2018 r.

Do 2035 r. wraz z moją siłą polityczną zlikwiduję wszystkie funkcjonujące w Polsce kopalnie węgla; doprowadzimy do tego, że Polska będzie miała najczystsze powietrze w regionie - oświadczył w piątek w Warszawie b. prezydent Słupska Robert Biedroń.
samochody, motoryzacja, transport

14 grudnia 2018 r.

Chiny zawieszą dodatkowe cła na samochody z USA14 grudnia 2018 r.

Chińskie ministerstwo finansów poinformowało w piątek, że zawiesi naliczanie dodatkowych ceł na sprowadzane z USA samochody na trzy miesiące, począwszy od 1 stycznia, w związku z zawartym przez przywódców obu krajów rozejmem w wojnie handlowej.
Krzysztof Tchórzewski

14 grudnia 2018 r.

Emilewicz: Tchórzewski stał się niemal nieśmiertelny14 grudnia 2018 r.

Chodzi nam o to, by przeciętny Polak nie odczuł wzrostu ceny prądu - powiedziała w piątek minister przedsiębiorczości i technologii Jadwiga Emilewicz. Dodała, że stanowisko rządu w sprawie cen prądu to kwestia najbliższych dni.
Katowice

14 grudnia 2018 r.

Szczyt COP24 przedłużony co najmniej do soboty14 grudnia 2018 r.

Trwający w Katowicach szczyt klimatyczny COP24, którego zakończenie pierwotnie planowano na piątek, przedłużono do soboty; niewykluczone, że obrady będą kontynuowane także w niedzielę – poinformował w piątek prezydent Katowic Marcin Krupa.
Szczyt Klimatyczny COP24 w Katowicach. 2.12.2018. Fot. Karolina Baca-Pogorzelska

14 grudnia 2018 r.

Co chrupie na COP24? Pięć rzeczy14 grudnia 2018 r.

Na każdym ze szczytów klimatycznych negocjatorzy lubią do ostatniej chwili trzymać wszystkie karty w rękach. Dopiero na końcu będziemy wiedzieć czy wszystkie najważniejsze decyzje udało się jednogłośnie przyjąć i czy rezultat szczytu będzie można określić jako „sukces”.

Transport ››

Nieruchomości ››

Energetyka ››

Technologie ››

Media ››

Telekomunikacja ››

Budownictwo ››

Rolnictwo ››

Ekologia ››

Górnictwo ››

Motoryzacja ››

Rozrywka ››

Przemysł zbrojeniowy ››

Turystyka ››

Reklama i marketing ››

Lotnictwo ››

Zdrowie ››

FMCG ››

Edukacja ››

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze