Serwisy tematyczne | Najnowsze

OZE

21 października 2019 r.

Enea wyprodukuje czystą energię ze słońca 21 października 2019 r.

Tereny rolnicze i należące do kopalni Bogdanka pomogą Grupie Enea rozwijać energetykę odnawialną. Energia wytworzona na Lubelszczyźnie trafi w ramach umowy cPPA do kopalni Bogdanka wchodzącej w skład Grupy. Z kolei współpraca z Krajowym Ośrodkiem Wsparcia Rolnictwa (KOWR) przyczyni się do powstania wielkoobszarowych farm fotowoltaicznych.
Rosja haker

21 października 2019 r.

"FT": Rosyjscy cyberprzestępcy podszywali się pod hakerów z Iranu21 października 2019 r.

Członkowie rosyjskiej cyberszpiegowskiej grupy Turla podszywali się pod hakerów z Iranu działających w ramach grupy Oilring. Ich narzędzia wykorzystali w atakach na cele w 35 krajach, głównie na Bliskim Wschodzie - wykazało wspólne śledztwo Wlk. Brytanii i USA.
Wypadek samochodowy

21 października 2019 r.

Na polskich drogach zginęło w tym roku ponad pół tysiąca pieszych21 października 2019 r.

W tym roku na drogach zginęło już ponad 550 pieszych. Do wypadku z ich udziałem doszło blisko 5 tysięcy razy, a niemal połowa miała miejsce na pasach. W większości sprawcami tych zdarzeń są kierowcy - przekazał PAP podinsp. Radosław Kobryś z Biura Ruchu Drogowego Komendy Głównej Policji.
Farma wiatrowa na morzu

21 października 2019 r.

Polska jednym z krajów w Europie, który zainwestuje najwięcej w energetykę wiatrową21 października 2019 r.

Polska znalazła się w gronie dziewięciu europejskich krajów - obok Niemiec, Francji, Danii, Hiszpanii, Włoch, Szwecji, Norwegii i Irlandii - które w perspektywie do 2050 roku będą największymi rynkami na Starym Kontynencie z punktu widzenia nowych inwestycji w energetykę wiatrową, wynika z raportu Międzynarodowej Agencji Energii Odnawialnej (IRENA).
Farma wertykalna

21 października 2019 r.

Sam wegetarianizm nas nie uratuje. Potrzebujemy rewolucji w rolnictwie [OPINIA]21 października 2019 r.

Samo ograniczenie spożywania mięsa to za mało, aby rozwiązać złożone problemy środowiskowe. Trzeba pamiętać, że przemysłowa uprawa wielu warzyw i owoców jest tak samo szkodliwa dla środowiska, jak hodowla zwierząt. Potrzebujemy zatem rewolucji w całym rolnictwie - pisze Mark Buchanan.
Będą nowe obowiązki dla spółek. Kary do 1 mln zł

20 października 2019 r.

Nowe obowiązki dla spółek. Kary do 1 mln zł20 października 2019 r.

Od 13 października 2019 r. niemal wszystkie spółki prawa handlowego w Polsce są obciążone nowym, nieznanym dotąd ustawowym obowiązkiem. Tego dnia swoje funkcjonowanie rozpoczyna Centralny Rejestr Beneficjentów Rzeczywistych.
Elektrownia Ostrołęka, źródło: Energa

19 października 2019 r.

Olej z elektrowni w Ostrołęce wyciekł do kanału uchodzącego do Narwi19 października 2019 r.

Państwowa Straż Pożarna prowadzi akcję ratunkową, która ma na celu opanowanie oleju, który wyciekł z elektrowni Energa w Ostrołęce (mazowieckie) do kanału wpływającego do Narwi – poinformował w sobotę oficer prasowy miejscowej Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej mł. bryg. Robert Chodkowski.
Zakopianka

19 października 2019 r.

Zakopianka: W przyszłym tygodniu przebicie na wylot tunelu pod górą Mały Luboń19 października 2019 r.

Wykonawca najdłuższego drogowego tunelu, który powstaje w ciągu Zakopianki pod górą Mały Luboń przewiduje, że w przyszłym tygodniu zostanie wydrążony na wylot prawa nitka tunelu. Dotychczas wydrążono 1889 m prawej strony i 1164 m lewej – powiedziała PAP rzeczniczka krakowskiego oddziału GDDKiA Iwona Mikrut.

Transport ››

Nieruchomości ››

Energetyka ››

Technologie ››

Media ››

Telekomunikacja ››

Budownictwo ››

Rolnictwo ››

Ekologia ››

Górnictwo ››

Motoryzacja ››

Rozrywka ››

Przemysł zbrojeniowy ››

Turystyka ››

Reklama i marketing ››

Lotnictwo ››

Zdrowie ››

FMCG ››

Edukacja ››

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze