Serwisy tematyczne | Najnowsze

Sieć 5G

17 sierpnia 2019 r.

Kto będzie kontrolował 5G, ten będzie kontrolował świat17 sierpnia 2019 r.

5G jest u nas dopiero w fazie testów. Ale zgodnie z unijnym planem do końca przyszłego roku łączność mobilna piątej generacji powinna już na całego działać w jednym polskim mieście. A do 2025 r. mają nią być pokryte wszystkie główne szlaki transportowe.
Ziemia widziana z kosmosu

16 sierpnia 2019 r.

Studencki satelita KRAKsat uległ awarii. Wpadł w pętlę restartów16 sierpnia 2019 r.

Studencki satelita KRAKsat, znajdujący się od kwietnia na orbicie okołoziemskiej, zasygnalizował awarię. Dokładna jej przyczyna nie jest znana. Jeśli nie uda się jej usunąć, planowany eksperyment z ferrofluidowym kołem zamachowym może się nie powieść – poinformował zespół KRAKsat.
Myśliwiec F-16

16 sierpnia 2019 r.

Myśliwce F-16 wracają do bazy w Łasku16 sierpnia 2019 r.

Od poniedziałku samoloty wielozadaniowe F-16 rozpoczną dyżur bojowy na wyremontowanym lotnisku w Łasku w ramach Zintegrowanego Systemu Obrony Powietrznej i Przeciwrakietowej - poinformował resort obrony. Samoloty F-16 wróciły do Łasku po remoncie, który rozpoczął się w 2017 r.
samolot

16 sierpnia 2019 r.

Jest projekt ustawy o lotach VIP-ów. Znamy szczegóły16 sierpnia 2019 r.

Zakaz lotów przedstawicieli rodzin, wprowadzenie centralnego rejestru lotów, zlikwidowanie praktyki organizacji lotów do domów jako misji oficjalnych oraz brak publikacji niektórych danych o lotach ze względów bezpieczeństwa - zakłada projekt ustawy przedstawiony w piątek przez szefa KPRM Michała Dworczyka.
Usługi fintechów - Korzystanie z usług fintechów wg produktów (graf. Obserwator Finansowy)

16 sierpnia 2019 r.

Usługi fintechów coraz powszechniejsze16 sierpnia 2019 r.

Działalność fintechów stała się trwałym elementem światowego systemu finansowego, a z ich usług skorzystało w tym roku średnio 64 proc. konsumentów. To wpływa na kształtowanie nowego ekosystemu, który łączy banki, start-upy technologiczne i dostawców spoza obszaru finansów.
W trakcie prac nad nowelizacją powrócił m.in. temat zmiany podejścia UPRP w kwestii zastrzegania wynalazków dotyczących programów komputerowych.

16 sierpnia 2019 r.

Przedsiębiorcy łatwiej opatentują rozwiązania informatyczne16 sierpnia 2019 r.

Do Sejmu trafił kolejny już w tym roku projekt nowelizacji ustawy prawo własności przemysłowej. Jednym z celów nowelizacji jest dostosowanie przepisów krajowych do Konwencji o udzielaniu patentów europejskich i ujednolicenie definicji wynalazku.
Odpady radioaktywne. Fot. Bloomberg

15 sierpnia 2019 r.

Radioaktywny jod odkryli Norwegowie przy granicy z Rosją15 sierpnia 2019 r.

Norweski Urząd Bezpieczeństwa Radiacyjnego i Nuklearnego (DSA) poinformował w czwartek o wykryciu przez jego stację pomiaru powietrza przy granicy Norwegii z Rosją niewielkich ilości radioaktywnego jodu, którego stężenie nie było groźne dla ludzkiego zdrowia.
Andrzej Duda

15 sierpnia 2019 r.

Prezydent: nigdy nie podpiszę ustawy o obniżeniu emerytur wojskowych15 sierpnia 2019 r.

Prezydent Andrzej Duda wręczył w czwartek w Katowicach cztery nominacje generalskie i jedną admiralską. W swoim wystąpieniu zadeklarował, że nigdy nie podpisze ustawy o obniżeniu uposażeń emerytalnych żołnierzy i zaprzeczył, by takie rozwiązania były przygotowywane.
Walka z rakiem piersi

15 sierpnia 2019 r.

Polki z rakiem piersi doczekają się refundacji rybocyklibu? [WYWIAD]15 sierpnia 2019 r.

Trudno sprostać wszystkim możliwościom, jakie niesie ciągle rozwijająca się medycyna, ale są grupy pacjentek, od lat pozbawionych dostępu do leków, dzięki którym mogłyby żyć dłużej i lepiej – uważa prezes Federacji Stowarzyszeń "Amazonki" i Polskiej Koalicji Pacjentów Onkologicznych Krystyna Wechmann i dodaje: Mam nadzieję, że najbliższa lista leków refundowanych przyniesie dobre wiadomości dla chorych z zaawansowanym rakiem piersi.
Ryanair

15 sierpnia 2019 r.

Irlandia: Piloci Ryanaira zapowiedzieli 48-godzinny strajk15 sierpnia 2019 r.

Irlandzcy piloci tanich linii lotniczych Ryanair zapowiedzieli na przyszły tydzień 48-godzinny strajk - poinformowały władze zrzeszającego ich związku zawodowego Forsa. Akcja protestacyjna będzie wynikiem niezadowolenia pilotów z warunków płacowych w firmie.
Polska poważnie niepokoi się o swoje bezpieczeństwo

15 sierpnia 2019 r.

Polska bezpieczna dzięki amerykańskiemu wojsku?15 sierpnia 2019 r.

Minister spraw zagranicznych Jacek Czaputowicz oświadczył w czwartek w rozmowie z agencją dpa, że amerykańscy żołnierze są bardziej potrzebni w Polsce, niż na zachodzie Europy. "Chodzi przede wszystkim o odstraszanie Rosji" - tłumaczył.

Transport ››

Nieruchomości ››

Energetyka ››

Technologie ››

Media ››

Telekomunikacja ››

Budownictwo ››

Rolnictwo ››

Ekologia ››

Górnictwo ››

Motoryzacja ››

Rozrywka ››

Przemysł zbrojeniowy ››

Turystyka ››

Reklama i marketing ››

Lotnictwo ››

Zdrowie ››

FMCG ››

Edukacja ››

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze