Serwisy tematyczne | Najnowsze

Bożena Borys-Szopa, minister rodziny, pracy i polityki społecznej

fot. Wojtek Górski

24 czerwca 2019 r.

500 plus dla niepełnosprawnych to priorytet [WYWIAD]24 czerwca 2019 r.

Wierzę, że pierwsze środki rozszerzonego 500 plus trafią do rodzin już w lipcu – mówi Bożena Borys-Szopa. Minister rodziny, pracy i polityki społecznej nie obawia się negatywnego wpływu programu na rynek pracy
mieszkanie

23 czerwca 2019 r.

Kooperatywy mieszkaniowe: wszystko, co warto o nich wiedzieć23 czerwca 2019 r.

Kooperatywa mieszkaniowa to model budowania mieszkań, w którym wszelkie działania są podejmowane z inicjatywy przyszłych mieszkańców. Rozwiązanie stanowi alternatywę dla zakupu lokum na rynku deweloperskim. Projekt ustawy ws. kooperatyw mieszkaniowych został niedawno przekazany do konsultacji.
Sesja ONZ

23 czerwca 2019 r.

Qu Dongyu z Chin został nowym dyrektorem generalnym FAO23 czerwca 2019 r.

Qu Dongyu z Chin został wybrany w niedzielę w głosowaniu na nowego dyrektora generalnego Organizacji Narodów Zjednoczonych ds. Wyżywienia i Rolnictwa (FAO). Zastąpi Jose Graziano da Silvę z Brazylii. Wyboru dokonano w czasie obrad w siedzibie FAO w Rzymie.
Różnica pomiędzy podatkiem katastralnym, a obowiązującym od lat w Polsce tym tradycyjnym od nieruchomości, polega na sposobie ich naliczania.

22 czerwca 2019 r.

Podatek katastralny w Polsce odwołany. Ale czy to dobrze?22 czerwca 2019 r.

Kiedy już mogło się wydawać, że prawdopodobieństwo zastąpienia w Polsce podatku od nieruchomości, wraz z podatkiem rolnym i leśnym podatkiem katastralnym z wolna się materializuje, prezes rządzącej partii nieoczekiwanie, acz dość kategorycznie wykluczył taką możliwość. Co ciekawsze, domyślnie z perspektywą „raz na zawsze”. Pytanie, co to oznacza i czy jest to aby faktycznie najlepsza z możliwych wiadomość dla rodaków.
autobus, autokar, przewoźnik

22 czerwca 2019 r.

Adamczyk: W całej Polsce rozpoczęła się weryfikacja stanu autokarów22 czerwca 2019 r.

W całej Polsce na głównych szklakach drogowych rozpoczęła się weryfikacja stanu technicznego autokarów w związku z wyjazdami wakacyjnymi – poinformował w sobotę minister infrastruktury Andrzej Adamczyk. Sprawdzany będzie także czas pracy i trzeźwość kierowców.
Ushguli, Gruzja

22 czerwca 2019 r.

Rosja odwołuje swych turystów z Gruzji. Putin wydał dekret22 czerwca 2019 r.

Rosyjskie linie lotnicze nie będą od 8 lipca przewozić turystów do Gruzji, a biura podróży - sprzedawać wycieczek do tego kraju. Odpowiedni dekret wydał prezydent Władimir Putin, powołując się na względy bezpieczeństwa. Nie wiadomo, jak długo potrwa zakaz.
Zdrowie

22 czerwca 2019 r.

E-zdrowie: Jak cyfrowa rewolucja przysłuży się lekarzom i pacjentom?22 czerwca 2019 r.

Elektroniczna recepta, e-zwolnienia, w końcu dokumentacja medyczna w formie cyfrowej – część z tych rozwiązań już działa. Z kolejnych za chwilę specjaliści, przychodnie, szpitale, ale również chorzy będą mogli korzystać. Jakie korzyści dzięki informatyzacji już dziś widać w systemie lecznictwa, a jakie wyzwania jeszcze przed nami? O tym m.in. rozmawiali uczestnicy debaty w redakcji DGP.
Singapur

21 czerwca 2019 r.

LOT zmienia trasy przelotów do Singapuru21 czerwca 2019 r.

W związku z napiętą sytuacją nad Cieśniną Ormuz i w Zatoce Omańskiej LOT podjął decyzję o zmianie tras przelotów samolotów kursujących do i z Singapuru - poinformował w piątek przewoźnik. Korekta oznacza wydłużenie rejsów o kilkadziesiąt minut.

Transport ››

Nieruchomości ››

Energetyka ››

Technologie ››

Media ››

Telekomunikacja ››

Budownictwo ››

Rolnictwo ››

Ekologia ››

Górnictwo ››

Motoryzacja ››

Rozrywka ››

Przemysł zbrojeniowy ››

Turystyka ››

Reklama i marketing ››

Lotnictwo ››

Zdrowie ››

FMCG ››

Edukacja ››

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze