Serwisy tematyczne | Najnowsze

Toyota Corolla 2.0 Hybrid - fot. mat. prasowe

21 lipca 2019 r.

Mam toyotę i nie zawaham się nią cieszyć [MOTOFELIETON]21 lipca 2019 r.

Hura! Będą dopłaty do elektryków! Państwo dorzuci maksymalnie 37,5 tys. zł każdemu, kto kupi wóz na prąd. Przyznacie, że kwota robi wrażenie. Warunek jest w zasadzie tylko jeden: fura nie może być droższa niż 125 tys. zł.
Ile kosztuje wspólna polityka rolna (graf. Obserwator Finansowy)

21 lipca 2019 r.

Rolnictwo w ślepym zaułku21 lipca 2019 r.

Aż 82 proc. unijnych dopłat trafia tylko do 20 proc. gospodarstw rolnych, tych największych, które nie potrzebują wsparcia. Wspólna Polityka Rolna w obecnej postaci pcha unijne rolnictwo w ślepy zaułek: prowadzi do zdominowania go przez wielkie gospodarstwa, a przez to do jego uprzemysłowienia i chemizacji, ze szkodą dla zdrowia ludzi i środowiska.
Gdzie najczęściej spędzają wakacje mieszkańcy Warszawy i Poznania

21 lipca 2019 r.

Dokąd samochodem na wakacje? Najpopularniejsze miejsca na letni urlop w Polsce21 lipca 2019 r.

W góry, na Mazury czy nad Morze Bałtyckie? Jaki kierunek jest najczęściej wybierany przez Polaków podczas letnich wakacji? Czy mieszkańcy poszczególnych miast mają określone trendy urlopowe? Tendencje turystyczne Polaków, podróżujących autami, postanowili sprawdzić specjaliści z systemu Yanosik.
Produkcja dnawialnego gazu w Europie

21 lipca 2019 r.

Biometan pomoże "zazielenić" gaz. Czy w Polsce?21 lipca 2019 r.

W Europie działa pół tysiąca instalacji produkujących biometan, w Polsce - żadna. Jesteśmy mocno spóźnieni w wykorzystaniu tego paliwa w transporcie, brakuje przepisów i odpowiedniej infrastruktury. Czy nowe prawo będzie w stanie to zmienić?
Liczba podróży jednego mieszkanca kraju (graf. Obserwator Finansowy)

20 lipca 2019 r.

Najwięcej podróżują Finowie, Grecy siedzą w domu20 lipca 2019 r.

Finowie przeciętnie 7 razy w roku – najczęściej w Europie – wybierają się w podróż z co najmniej jednym noclegiem, obojętnie czy w kraju, czy za granicą. Połowa Greków, dla kontrastu, nigdzie w ciągu roku nie podróżuje. Nadszedł czas wakacyjnych wyjazdów, ale Polacy do najbardziej mobilnych nie należą.
Rynek olejów smarowych w Polsce

20 lipca 2019 r.

Rząd szykuje kolejny cios w smog20 lipca 2019 r.

Dwa ministerstwa pracują nad projektem uszczelnienia szarej strefy obrotu zużytymi olejami. Teraz są one na potęgę nielegalnie wykorzystywane do ogrzewania, co powoduje emisję trujących związków do powietrza. Dotarliśmy do projektowanych zmian. Czy projekt ma szanse na realizację?
Widok z Księżyca na Ziemię

20 lipca 2019 r.

Eksperci: trudno określić dokładne terminy dalszej eksploracji kosmosu20 lipca 2019 r.

Na Księżyc ludzie powrócą na pewno, ale trudno przewidzieć, kiedy zrealizowane zostaną plany dalszej eksploracji kosmosu. Kluczowe będzie obniżenie kosztów wynoszenia materiałów w przestrzeń kosmiczną - mówią PAP b. szef PAK Grzegorz Brona i dziennikarka Ewelina Zambrzycka.
leki

20 lipca 2019 r.

Żadnego kryzysu lekowego nie było? [OPINIA]20 lipca 2019 r.

Na początku żadnego kryzysu lekowego nie było, potem był on nieznaczny, teraz ten kryzys, którego nie było, się kończy, a tak w ogóle, to wszystko jest winą pacjentów, którzy zbyt dużo leków kupowali (i lekarzy, bo przecież ktoś musiał te medykamenty przepisać). Opinia Patryka Słowika.
Kraje Ameryki Północnej i Europy, które od lat eksportowały miliony ton resztek do Azji, nie są przygotowane, by radzić sobie z produkowanymi przez własną gospodarkę odpadami.

20 lipca 2019 r.

Globalny kryzys śmieciowy. Zachód nie radzi sobie z własnymi odpadami20 lipca 2019 r.

Władze Indonezji zapowiedziały, że odeślą do Australii ponad 210 ton śmieci przesłanych do miasta Surabaya w ośmiu kontenerach. Niedawno decyzję o wysłaniu odpadków do Kanady podjął rząd Filipin. Kraje Azji Południowo-Wschodniej nie chcą stać się światowym wysypiskiem śmieci.

Transport ››

Nieruchomości ››

Energetyka ››

Technologie ››

Media ››

Telekomunikacja ››

Budownictwo ››

Rolnictwo ››

Ekologia ››

Górnictwo ››

Motoryzacja ››

Rozrywka ››

Przemysł zbrojeniowy ››

Turystyka ››

Reklama i marketing ››

Lotnictwo ››

Zdrowie ››

FMCG ››

Edukacja ››

Najnowsze galerie>>

wszystkie »

Finansopedia forsal.pl

popularnenajnowsze