Warszawa, 01.04.2019 (ISBnews) - Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka spodziewa się, że zamknie transakcję przejęcia węgierskiej spółki Poli-Farbe do końca kwietnia br., poinformował prezes Piotr Mikrut.
"Zamknięcie powinno nastąpić do końca tego miesiąca; konsolidacja od II kwartału. Na ten proces jeszcze potrzebujemy kilka tygodni. My mamy finansowanie, jesteśmy gotowi [do zamknięcia transakcji]" - powiedział Mikrut podczas konferencji prasowej.
Prezes poinformował, że grupa nie dysponuje jeszcze audytowanymi wynikami Poli-Farbe za 2018 r., jednak spółka ta "zdynamizowała przychody" w ub.r. Ponadto rynek węgierski wzrósł i wszystko wskazuje, że w 2019 r. też wzrośnie. Mikrut przypomniał, że po przejęciu Węgry będą drugim najważniejszym rynkiem Śnieżki.
11 lutego br. Śnieżka zawarła ze spółką Lampo Korlátolt Felelősségű Társaság kontrolowaną przez Antala Szabó oraz Andreą Nagy György umowę nabycia udziałów w spółce Poli-Farbe, za kwotę ok. 108 mln zł. Umowa przewiduje dwa etapy - w I etapie Śnieżka nabędzie 80% udziałów Poli-Farbe.
Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka S.A. jest jednym z czołowych producentów farb i lakierów w Polsce. W 2003 r. zadebiutowała na warszawskiej giełdzie. Jej fabryki są zlokalizowane w Polsce, na Ukrainie i Białorusi.
(ISBnews)