Warszawa, 21.12.2017 (ISBnews) - Master Pharm odstąpił od negocjacji w sprawie przejęcia zorganizowanej części przedsiębiorstwa z branży farmaceutycznej, podała spółka.
"Odstąpienie nastąpiło ze względu na brak porozumienia w zakresie modelu i wartości transakcji" - czytamy w komunikacie.
Spółka w lutym br. informowała o zakończonym procesie due diligence podmiotu oraz o tym, że obie strony nie podjęły decyzji o sfinalizowaniu transakcji. Podano wówczas, że "przeprowadzenie prawnego badania due diligence wykazało istniejące istotne trudności natury prawnej co do zawarcia transakcji".
Spółka podała wtedy również, że usunięcie przedmiotowych istotnych trudności natury prawnej jest możliwe, przy założeniu pozytywnej decyzji drugiej strony "co do dalszego sposobu procedowania i przygotowania transakcji w porozumieniu z emitentem oraz co do dalszego prowadzenia negocjacji warunków transakcji".
Grupa kapitałowa Master Pharm prowadzi działalność w zakresie produkcji i wprowadzania do obrotu suplementów diety i innych środków żywnościowych posiadających właściwości wspomagające zdrowie, środków spożywczych specjalnego przeznaczenia żywieniowego, kosmetyków, wyrobów medycznych oraz preparatów spożywczych. Spółka zadebiutowała na GPW w 2016 r.
(ISBnews)