Ergis planuje na br. CAPEX zbliżony do poziomu z 2017 r.Warszawa, 15.05.2018 (ISBnews) - Ergis planuje nakłady inwestycyjne na poziomie podobnym jak rok wcześniej. Spółka wydała na inwestycje efektywnie 37 mln zł w 2017 r., poinformował prezes Tadeusz Nowicki.

"W I półroczu 2018, zgodne z zapowiedziami, uruchomimy w Berlinie nową linię do produkcji folii PET i laminatów. Rozpoczęliśmy realizację inwestycji w kolejną linię do produkcji folii stretch w Oławie. W całym 2018 r. CAPEX planowany jest na podobnym poziomie jak rok wcześniej. W ubiegłym roku zostało wydane efektywnie 37 mln zł. Taki sam plan mamy również na ten rok" - powiedział prezes podczas prezentacji wyników.

Nowa linia w Berlinie, która zostanie uruchomiona w przyszłym tygodniu ma przynieść 2,5 mln euro EBITDA w ciągu pierwszych 12 miesięcy, dodano.

"Uruchomienie linii w Oławie zaplanowano na I półrocze 2019 r." - dodał Nowicki.

Grupa Ergis jest liderem przetwórstwa tworzyw sztucznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Specjalizuje się w produkcji opakowań do żywności (folie i laminaty barierowe na bazie PVC i PET, drukowane laminaty wielowarstwowe) oraz opakowań przemysłowych (folie stretch z LLDPE oraz taśmy spinające z PET). Oprócz tego Ergis jest m.in. producentem folii do pakowania leków, folii hydroizolacyjnych oraz granulatów z PVC.

(ISBnews)