Wybuchł pożar w zakładzie Wieltonu w Wieluniu, spółka szacuje stratyWarszawa, 23.11.2018 (ISBnews) - W jednym z dwóch zakładów Wieltonu w Wieluniu wybuchł pożar, podała spółka. Natychmiast przeprowadzono ewakuację personelu. Dokładne informacje o stratach poniesionych wskutek pożaru zostaną podane niezwłocznie do wiadomości po ich oszacowaniu.

"W momencie publikacji niniejszego raportu trwa akcja dogaszania pożaru przez ekipy straży pożarnej. Zarząd informuje, że nieznane są na razie przyczyny powstania pożaru. Na czas akcji gaszenia pożaru produkcja w zakładzie nr 1 w Wieluniu została wstrzymana" - czytamy w komunikacie.

Wielton jest w trakcie analizy wpływu zdarzenia na funkcjonowanie spółki. Dokładne informacje o stratach poniesionych wskutek pożaru zostaną podane niezwłocznie do wiadomości po ich oszacowaniu. Mienie, które uległo zniszczeniu, jest objęte ubezpieczeniem od tego rodzaju zdarzenia losowego, podano także.

Wielton to największy producent i sprzedawca naczep i przyczep w Polsce, a w Europie jeden z wiodących graczy tego sektora. Spółka zadebiutowała na GPW w 2007 r.

(ISBnews)