Gra "The Medium" zostanie wydana na platformie PlayStation 5 na terytorium całego świata 3 września 2021. Cena gry została ustalona na wyjściowym poziomie 49,99 euro/USD i 41,74 GBP.

Jak wyjaśnia spółka w osobnym komunikacie, "The Medium" będzie wykorzystywało pełnię możliwości PlayStation 5, w tym technologię DualSense, dzięki której gracze będą mogli doświadczyć jeszcze wyższego poziomu immersji. Jest to już druga gra Bloober Team, która będzie dostępna na japońskiej konsoli najnowszej generacji - jednym z tytułów startowych PlayStation 5 był "Observer: System Redux".

"Konsola Sony w zaledwie kilka miesięcy od premiery osiągnęła status bestsellera, a jeszcze bardziej imponujące wyniki sprzedażowe blokowane są jedynie przez fabryki nienadążające za popytem. Wg szacunków, już w momencie wrześniowej premiery 'The Medium' będziemy mogli mówić o kilkunastu milionach potencjalnych klientów. Dlatego też port naszej gry na PlayStation 5 traktujemy priorytetowo i pragniemy w pełni wykorzystać drzemiący w tej konsoli potencjał" - powiedział prezes Piotr Babieno, cytowany w komunikacie.

Ponadto, tego samego dnia (3 września) "The Medium" zostanie wydane również w wersji pudełkowej na platformach PC, Xbox Series X|S oraz PlayStation 5 na terenie całego świata z wyjątkiem Japonii, a za dystrybucję będzie odpowiadał Koch Media. Natomiast w Japonii, gra ukaże się w IV kw. 2021 tylko na PC oraz PlayStation 5, a za to wydanie będzie odpowiadać równie rozpoznawalny NA Publishing, podano także.

W ocenie spółki sprzedaż gry będzie mieć wpływ na jej wyniki finansowe za rok 2021 i kolejne okresy.

Wcześniej, tj. w styczniu tego roku gra zadebiutowała na konsolach Xbox X|S oraz PC.

Bloober Team to niezależny producent gier wideo, założony w 2008 r. Spółka jest notowana na NewConnect od 2011 r.

(ISBnews)