Dow Jones Industrial na zamknięciu zwyżkował 0,03 proc., do 34.294,29 pkt.

S&P 500 na koniec dnia wzrósł 0,03 proc., do 4.291,80 pkt i jest najwyżej w historii.

Nasdaq Composite wzrósł 0,19 proc. i zamknął sesję na poziomie 14.528,33 pkt.

"Rynki miały mocny start w tym roku. Większość tych wzrostów pojawiła się jednak na początku roku, a obecnie wiele spółek znajduje się w stanie stagnacji” – powiedział główny strateg rynkowy LPL Financial Ryan Detrick. Dodał, że inwestorzy powinni pozostać przy przeważaniu akcji w stosunku do obligacji, ale wskazał na pewne obawy na rynku, w tym na podwyższone wyceny.

Reklama

„Perspektywy dla polityki zarówno fiskalnej, jak i monetarnej, są obecnie bardziej istotnym czynnikiem w świadomości rynku niż rozprzestrzenianie się wariantu Delta koronawirusa. To może okazać się naiwne i krótkowzroczne” – powiedział James Athey, dyrektor inwestycyjny w Aberdeen Standard Investments.

Ze spółek Morgan Stanley rósł ponad 3 proc. po zapowiedzi podwojenia dywidendy do 70 centów na akcję w trzecim kwartale.

JPMorgan Chase i Goldman Sachs Group zyskiwały po 1 i 2 proc. odpowiednio po tym, jak Rezerwa Federalna USA nie wykazała uchybień w stress testach z zeszłego tygodnia.

Akcje Boeinga rosły 1 proc. po tym, jak linie lotnicze United Airlines poinformowały, że zakupią 200 modeli samolotu Max.

Tesla spadała o 1,5 proc. UBS obniżył cenę docelową dla akcji spółki do 660 USD z 730 USD.

Indeks cen domów S&P/Case-Shiller, obrazujący ceny nieruchomości w 20 największych miastach Stanów Zjednoczonych, wzrósł w kwietniu o 14,9 proc. rdr. Analitycy spodziewali się, że indeks wzrośnie o 14,5 proc. rdr. Miesiąc wcześniej indeks wzrósł o 13,4 proc. rdr.

Po publikacji lepszych od oczekiwań danych z rynku nieruchomości rosły akcje amerykańskich deweloperów.

Zyskiwały też akcje producentów półprzewodników. Skyworks i Advanced Micro Devices rosły odpowiednio 4,5 i 2,8 proc.

General Electric zyskał ponad 1 proc. po pozytywnej ocenie analityków Goldman Sachs. Pociągnęło to w górę cały sektor przemysłowy.

Indeks zaufania amerykańskich konsumentów wzrósł w czerwcu do 127,3 pkt. wobec 120 pkt. miesiąc wcześniej, po korekcie z 117,2 pkt. - wynika z raportu Conference Board. Analitycy spodziewali się, że indeks wyniesie 119 pkt.

Członek Rady Prezesów Europejskiego Banku Centralnego Jens Weidmann powiedział, że masowy program stymulacji koronawirusa powinien być ograniczany „krok po kroku”.

„Widzę dwa warunki wstępne do całkowitego zakończenia zakupów netto w ramach PEPP”, powiedział Jens Weidmann, prezes niemieckiego banku centralnego o jastrzębim nastawieniu do polityki monetarnej, podczas poniedziałkowej konferencji we Frankfurcie.

Według Weidmanna byłoby to całkowite usunięcie ograniczeń związanych z Covid-19, takich jak dystans społeczny i solidne ożywienie gospodarcze w strefie euro.

Inni członkowie EBC podkreślają, że jeszcze nie dyskutowano nad zniesieniem programu.

„Moje podejście jest bardzo, bardzo proste - myślę, że powinniśmy starać się unikać ostrego zakończenia programu i powinniśmy starać się robić to tak płynnie, jak to możliwe, zawsze biorąc pod uwagę ewolucję gospodarki i ewolucję inflacji” – powiedział podczas tej samej konferencji Luis de Guindos, wiceprezes EBC.

Według Uniwersytetu Johnsa Hopkinsa na całym świecie potwierdzono łącznie 181,49 mln infekcji Covid-19. Liczba zgonów z tego powodu sięgała 3,931 mln.

W poniedziałek poinformowano, że w ciągu ostatniej doby w Wielkiej Brytanii wykryto 22.868 zakażeń, co jest najwyższą liczbą od 30 stycznia. Po raz pierwszy od początku trzeciej fali dobowy bilans przekroczył 20 tys. W ciągu ostatniej doby zarejestrowano trzy zgony z powodu Covid-19. Od początku epidemii w Wielkiej Brytanii wykryto ponad 4,75 mln zakażeń, z powodu których zmarły 128.103 osoby.

Uniwersytet Johnsa Hopkinsa podaje, że w USA w ciągu ostatniej doby zarejestrowano 161 ofiar śmiertelnych Covid-19. Obecność koronawirusa potwierdzono u 15.570 kolejnych osób. Najnowsze dane wskazują, że od wybuchu epidemii w Ameryce odnotowano łącznie 33,64 mln przypadków zakażenia koronawirusem. Liczba ofiar śmiertelnych wynosi 604.152. (PAP Biznes)