Dow Jones Industrial poszedł w górę o 1,62 proc. do 34.511,99 pkt. Indeks S&P 500 zyskał 1,52 proc. i zakończył notowania na 4.323,06 pkt. Nasdaq Composite wzrósł o 1,57 proc. do 14.498,88 pkt.

W nadchodzących latach rynek akcji powinien nadal rosnąć, głównie dzięki wzrostowi zysków. Nawet jeśli liczba przypadków koronawirusa znacznie się zwiększy, wskaźniki wykorzystania szpitali pozostaną znacznie niższe niż w przypadku szczytu kryzysu pandemicznego, co ma duże znaczenie dla ponownego otwarcia gospodarki” – oceniła Madison Faller, globalna strateg w JPMorgan Private Bank.

„Pozostajemy pozytywnie nastawieni w kwestii akcji i widzimy, że ostatnia runda obaw o wzrost PKB i spowolnienie jest przedwczesna i przesadzona” – ocenił Dubravko Lakos-Bujas, główny strateg na amerykańskim rynku akcji w JPMorgan. Lakos-Bujas podniósł poziom docelowy S&P 500 na koniec roku do 4.600 pkt. z 4.400 pkt.

Według Chrisa Zaccarelliego, członka zarządu Independent Advisor Alliance, inwestorzy wyprzedawali w poniedziałek akcje w obawie, że narastająca kolejna fala zakażeń koronawirusem zatrzyma odrodzenie gospodarki.

"Nie wierzymy w ten scenariusz. Jesteśmy skłonni poczekać aż ta fala wyprzedaży przetoczy się przez rynek i kupić akcje w przekonaniu, że gospodarka w pełni się odrodzi, powracając na wcześniejszą ścieżkę wzrostu, pociągając w górę cykliczne spółki z branży lotniczej, turystycznej czy rekreacyjnej" - powiedział Zaccarelli.

W trakcie wtorkowych notowań inwestorzy mieli okazję wycenić ostatnią porcję raportów za II kwartał 2021 roku. Akcje IBM, który zanotował skorygowany zysk netto w II kwartale na poziomie 2,33 dol., wobec mediany prognoz na poziomie 2,29 dol., zyskały 1,5 proc. W ciągu dnia kurs szedł w górę 4,5 proc.

Inwestorzy nie docenili natomiast osiągnięć ubezpieczeniowej firmy Travelers, której notowania spadły o 0,1 proc. Przed sesją spółka poinformowała, że zysk na akcję w II kw. wyniósł 3,45 USD wobec oczekiwanych 2,39 USD.

Działający w branży paliwowej Halliburton zarobił w II kwartale 26 centów na akcję, o 3 centy powyżej prognoz. Akcje zwyżkowały 3,7 proc.

Wydarzeniem wtorku był zakończony sukcesem lot w przestrzeń kosmiczną założyciela Amazona Jeffa Bezosa na pokładzie rakiety New Shepard, swojej firmy Blue Origin. Trwające niecały kwadrans wydarzenie było kolejnym punktem zwrotnym w „wyścigu miliarderów” o sektor turystyki kosmicznej, który według szacunków szwajcarskiego banku inwestycyjnego UBS osiągnie przychody 3 mld USD rocznie w ciągu dekady. Notowania konkurencyjnej wobec Blue Origin firmy Virgin Galactic, kontrolowanej przez miliardera Richarda Bransona, zniżkowały we wtorek 1,1 proc.