"Grupa Hub.Tech, rozwijająca ekologiczne i biotechnologiczne rozwiązania, według wstępnych opublikowanych danych ze spółek zależnych odnotowała historycznie rekordowe I półrocze. Podmioty z bydgoskiej grupy wypracowały łącznie 15,24 mln zł zysku netto. W 2020 r. porównawczo skonsolidowany wynik netto wyniósł 1,43 mln zł" - czytamy w komunikacie.

Aktywne działania w obszarze sprzedaży i marketingu ekologicznej części biznesu oraz sprzyjające trendy środowiskowe pozytywnie wpłynęły na wypracowane wyniki grupy, podkreślono.

"Osiągnięte wyniki z pierwszego półrocza potwierdzają zasadność oraz skuteczność realizowanej strategii. Grupa jest w trakcie płynnej transformacji, obecnie za ponad 50% zysku netto spółki odpowiada segment ekologicznych kosmetyków, a poprzedni rdzeń 'Boruty', czyli pigmenty i barwniki wygenerowały w I półroczu ok. 10% proc. wyniku netto. Pozostała część przypada InventionBio, spółki wchodzącej w skład grupy, działającej w segmencie biotechnologii przemysłowej. Wiążemy z nią duże nadzieje, w spółce realizowanych jest wiele interesujących projektów, z czego już część z nich została dostrzeżona zagranicą przez międzynarodowe koncerny" - skomentował wiceprezes Grupy Hub.Tech Marcin Pawlikowski, cytowany w komunikacie.

Szacunkowe wyniki grupy z I połowy 2021 r. potwierdzają odnotowany w ubiegłym roku trend, gdzie ekologiczne kosmetyki i środki czystości Onlybio.life odnotowują większą sprzedaż od barwników i pigmentów Boruta-Zachem Kolor, wskazano.

Boruta-Zachem Kolor osiągnęła w I półroczu br. 1,54 mln zł zysku netto przy 11,25 mln zł przychodów ze sprzedaży, spółka Inventionbio - 7,62 mln zł zysku netto przy 31,34 mln zł przychodów ze sprzedaży, spółka Onlybio.life - 6,08 mln zł zysku netto przy 39,72 mln zł przychodów ze sprzedaży.

Przedstawione dane finansowe nie uwzględniają wyłączeń konsolidacyjnych, które zostaną dokonane w skonsolidowanym raporcie za II kwartał 2021 r. Ostateczne wyniki finansowe grupy kapitałowej zostaną opublikowane 16 sierpnia 2021 r.

Grupa Hub.Tech wraz z InventionBio zamierza zadebiutować równolegle na rynku głównym GPW w 2021 r., podkreślono w materiale.

Hub.Tech - wcześniej jako Boruta-Zachem - jest firmą produkcyjną, działającą w branży chemicznej, skupioną w trzech głównych obszarach: produkcji barwników i pigmentów, produkcji biosurfaktantów wykorzystywanych w branży chemicznej i kosmetycznej oraz badaniach i rozwoju innowacyjnych rozwiązań chemicznych. Od 2014 r. jest spółką notowaną na rynku NewConnect.

(ISBnews)