Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Kredyty hipoteczne z ujemną stopą procentową to nowa norma na świecie? [GALERIA]

26 sierpnia 2019, 06:38
Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Niektóre regiony oparły się temu trendowi, ale większość rynków światowych posiada koszty finansowania zewnętrznego na bardzo niskim poziomie. To zwiększyło popyt ze strony kupujących domy i mieszkania, a wśród pożyczkodawców wywołało zaciekłą konkurencję. Niedawno pisaliśmy o tym, jak duńskie banki proponują swoim klientom zerowe i ujemne oprocentowanie na kredyty hipoteczne. Okazuje się, że trend ten jest widoczny nie tylko w Danii. Oto przegląd krajów, w których sytuacja ma się podobnie.
Niektóre regiony oparły się temu trendowi, ale większość rynków światowych posiada koszty finansowania zewnętrznego na bardzo niskim poziomie. To zwiększyło popyt ze strony kupujących domy i mieszkania, a wśród pożyczkodawców wywołało zaciekłą konkurencję. Niedawno pisaliśmy o tym, jak duńskie banki proponują swoim klientom zerowe i ujemne oprocentowanie na kredyty hipoteczne. Okazuje się, że trend ten jest widoczny nie tylko w Danii. Oto przegląd krajów, w których sytuacja ma się podobnie. / ShutterStock
Reklama
Reklama

Powiązane

Reklama

Komentarze(16)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • Brytyjczyk
  2019-09-04 08:27:59
  Pieniadze na kredyty pochodza z lokat ,czyli wpalt od innych ludzi i z zarobku bankwo na oplatach z arozne uslugi.Obecnie wiele krajow i bankow oferuje dla lokat ujemne stopy procentowe i chetnych nie brakuje,bo lepiej dostac potem troche mniej niz nic.Skoro wiec za lokaty bank daje mniej niz wpalcono,to moz etez dawac kredyty ujemne,tyle tylko z etroche mniej ujemne niz lokaty.NIC sie wiec nei zmeinilo,przesunely sie tylko przecinki
  11
  pokażodpowiedzi (2)
 • kjcde34e
  2019-08-26 09:09:23
  Jest teraz trend nabijania ludzi pod korek kredytami, bo tanio. Każdy bierze teraz kredyt na własne M, no bo jak to wynajmować, dawać zarobić komuś. Tyle tylko, że teraz stopy mamy historycznie niskie, to już nie może pójść dużo niżej, natomiast w drugą stronę ma nieograniczone pole do popisu. Ciekawe co powiedzą o swoim M (albo jeszcze gorzej o kolejnym mieszkaniu kupionym na wynajem) ci, którzy nie nadpłacają kredytu i zobaczą jego koszty za 5-10 lat. Obstawiam lament, tych samych, co teraz tak usilnie przekonują, że wszystko gra.
  6
  pokażodpowiedzi (3)
 • BB
  2019-08-26 09:46:39
  W Polsce jak na razie, jeszcze tanie kredyty utrzymują klienci trzymający w bankach pieniądze praktycznie ze stratą . Kiedyś na pewno im się oczy otworzą .
  5
  pokażodpowiedzi (2)
 • Misiel
  2019-08-26 08:25:23
  O jeny- piszecie w tytule o ujemnych stopach a w artykule ani słowa o Danii w której to właśnie takie ujemne stopy procentowe występują obecnie. Klient za wzięcie kredytu hipotecznego spłaca mniej aniżeli początkowa wartość kredytu.
  20
 • xxxx
  2019-09-05 08:57:16
  W RFN kredyt hipoteczny jest na 0,5 procenta.
  1
 • nasza Europa
  2019-08-28 15:02:33
  Kredyt hipoteczny z zero % powinien gwarantować rząd dla, co najmniej młodych ałzeństw zamast kolejnych mało udanych programów typu milion mieszkan + etc, co rzad to inny. Tzn ten % wziać na budzet
  31
  pokażodpowiedzi (1)
 • aha
  2019-09-04 12:56:01
  To co odłożę będzie dla mnie. Jak odejdę to dzieci dostaną. Nie jestem urzędnikiem świeckim lub świętym złota mi nie trzeba. Czy grobowce muszą kapać od złota? Czy trzeba tyle płacić za pochówek? Na drugim brzegu nic z tego świata nie będzie mi potrzebne z kapłanem włącznie. Rządzący mają tak ustawić gospodarkę aby głodnych i bezdomnych nie było. Bankierzy i inni rządzący nie muszą tyle zarabiać.
  1
 • ziuk
  2019-09-08 18:18:45
  To nie żaden "boom" tylko inflacja. Wczoraj nabijała indeksy giełdowe. Dziś zżrea wasze pieniądze, które moglibyście przeznaczyć na cele mieszkaniowe, a jutro będzie duży problem z cenami żywności i wzrostem gospodarczym. Bo jeśli nie zostaną podniesione stopy, to banki będą upadać. A jak banki będą upadać, to nie będzie miał kto wam tych domów finansować kredytem. Nie będzie miał kto finansować firm itd itd. Wystrzeli bezrobocie. Problem w tym, że to błędne koło. Tych stóp nie można podnieść, bo żadne państwo, żaden kredyciarz hipoteczny nie udźwignie tej podwyżki tak wysokie jest zadłużenie. Jest to gotowa recepta na kryzys gospodarczy na wielką skalę.
  0
Reklama

Zobacz więcej