Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Stolice świata sztuki. Tu obraca się miliardami dolarów

23 maja 2015, 13:30
Kolejna pozycja w rankingu może być zaskoczeniem dla osób, które nie interesują się rynkiem sztuki, ale z pewnością nie zdziwi nikogo obserwującego go na co dzień. Pekin już kilka lat temu stał się jednym z najważniejszych centrów aukcyjnego rynku sztuki. Nie ma w tym nic dziwnego skoro Państwo Środka odpowiada już za 37 proc. obrotów na całym świecie. W stolicy Chin w zeszłym roku sprzedano prace o łącznej wartości 2,6 mld dolarów. Jednak tutejszy rynek posiada odmienną specyfikę od zachodniego. Tu królują bowiem chińscy artyści, a transakcje po licytacji nie zawsze dochodzą do skutku.
Kolejna pozycja w rankingu może być zaskoczeniem dla osób, które nie interesują się rynkiem sztuki, ale z pewnością nie zdziwi nikogo obserwującego go na co dzień. Pekin już kilka lat temu stał się jednym z najważniejszych centrów aukcyjnego rynku sztuki. Nie ma w tym nic dziwnego skoro Państwo Środka odpowiada już za 37 proc. obrotów na całym świecie. W stolicy Chin w zeszłym roku sprzedano prace o łącznej wartości 2,6 mld dolarów. Jednak tutejszy rynek posiada odmienną specyfikę od zachodniego. Tu królują bowiem chińscy artyści, a transakcje po licytacji nie zawsze dochodzą do skutku. / ShutterStock
W jakich miastach sprzedaje się najwięcej dzieł sztuki? W tej kategorii bezapelacyjnie króluje Nowy Jork. Następny jest Londyn. Natomiast dalsze miejsca mogą być dla niektórych zaskoczeniem.
Reklama
Reklama

Reklama

Reklama
Zobacz

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
image for background

Przejdź do strony głównej