Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

6 dowodów na to, że chińska gospodarka jest słabsza niż myślisz

Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
PKB na mieszkańca jest wciąż niski
PKB na mieszkańca jest wciąż niski / Bloomberg
Chiny były lokomotywą światowego wzrostu od czasu globalnego kryzysu gospodarczego. W ostatnim czasie gospodarka Państwa Środka notuje jednak lekką „zadyszkę”. Udowadniają to dane na temat spowolnienia wzrostu PKB, spadających dochodów z eksportu oraz słabnącego juana. Serwis "Business Insider" opisał 6 czynników, które wpływają na spowolnienie chińskiej gospodarki.
Reklama
Reklama
Reklama

Komentarze (1)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz - zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów .
  • ekonomia głupki
    2015-10-28 17:32
    Tak, tak oczywiście demokracja wszystko rozwiąze. Kto myslacy wyobraza sobie ok 250 mln ludzi w kolejce po socjal, chyba tylko durnie z EU (ZSRR) żaden kraj tego nie wytrzyma. Pozatym UE i USA z rozwojem roczynym +- 0,5 a 1% PKB starym i zadłużonym na 200% PKB społeczenstwem długiem publiczym kolosalnych rozmiarów moze jedynie zazdroscic Chinom ich szybkiemu wzrrostowi 30lat ok 10% + zwykli ludzie sie bogaca zauwazalnie a nie "elyty" jak USA i UE. Kasa w Chinach (PKB Francji i UK razem wzięte - 5 bilionów USD samej gotówki) idzie na badania i rozwój w postępie geometrycznym ilosc patentów rośnie a w UE i USA kasa idzie na socjal murzynków i imigrantów. zobaczymy kto kogo bedzie pouczał za 20-25 lat.
    0
    zgłoś
Reklama

Zobacz więcej