Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

6 dowodów na to, że chińska gospodarka jest słabsza niż myślisz

28 października 2015, 05:35
Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
PKB Chin jest znacznie niższy niż w Stanach Zjednoczonych oraz innych rozwiniętych państwach. Dane Banku Światowego wskazują, że poziom PKB per capita stanowi zaledwie 24 proc. poziomu PKB przypadającego na mieszkańca USA. W XX. wieku zaledwie pięciu krajom udało się zanotować wzrost z 24 proc. (lub mniej) amerykańskiego PKB per capita do poziomu 60 proc. lub więcej. Były to Japonia, Tajwan, Korea Południowa, Singapur oraz Hong Kong. Chiny wciąż mają przed sobą bardzo długą drogę, aby dołączyć do tego grona.
PKB Chin jest znacznie niższy niż w Stanach Zjednoczonych oraz innych rozwiniętych państwach. Dane Banku Światowego wskazują, że poziom PKB per capita stanowi zaledwie 24 proc. poziomu PKB przypadającego na mieszkańca USA. W XX. wieku zaledwie pięciu krajom udało się zanotować wzrost z 24 proc. (lub mniej) amerykańskiego PKB per capita do poziomu 60 proc. lub więcej. Były to Japonia, Tajwan, Korea Południowa, Singapur oraz Hong Kong. Chiny wciąż mają przed sobą bardzo długą drogę, aby dołączyć do tego grona. / Bloomberg
Reklama
Reklama

Powiązane

Reklama

Komentarze(1)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
  • ekonomia głupki
    2015-10-28 17:32:35
    Tak, tak oczywiście demokracja wszystko rozwiąze. Kto myslacy wyobraza sobie ok 250 mln ludzi w kolejce po socjal, chyba tylko durnie z EU (ZSRR) żaden kraj tego nie wytrzyma. Pozatym UE i USA z rozwojem roczynym +- 0,5 a 1% PKB starym i zadłużonym na 200% PKB społeczenstwem długiem publiczym kolosalnych rozmiarów moze jedynie zazdroscic Chinom ich szybkiemu wzrrostowi 30lat ok 10% + zwykli ludzie sie bogaca zauwazalnie a nie "elyty" jak USA i UE. Kasa w Chinach (PKB Francji i UK razem wzięte - 5 bilionów USD samej gotówki) idzie na badania i rozwój w postępie geometrycznym ilosc patentów rośnie a w UE i USA kasa idzie na socjal murzynków i imigrantów. zobaczymy kto kogo bedzie pouczał za 20-25 lat.
    0
Reklama

Zobacz więcej