Reklama
Reklama
Reklama
Reklama

Piekło na ziemi. Oto regiony świata, które wymknęły się spod kontroli [MAPY]

20 listopada 2015, 06:30
Ten tekst przeczytasz w mniej niż minutę
Protesty, które wybuchły podczas arabskiej wiosny w 2011 roku przerodziły się w wojnę domową na pełną skalę. Reżim Baszara al-Assada utrzymuje kontrolę w Damaszku i innych obszarach w zachodniej części kraju, podczas gdy rebelianci oraz terroryści Państwa Islamskiego zajmują terytoria na wschodzie. Przemoc ogarnęła cały kraj. Obszar kontrolowany przez terrorystów rozciąga się też na dużą część Iraku. Po amerykańskiej inwazji w 2003 roku, która obaliła Saddama Husajna, wybuchła wojna domowa i rebelia przeciwko wojskom koalicji. Po wycofaniu się sił USA, które miało miejsce w grudniu 2011 roku, bezpieczeństwo miejscowej ludności uległo pogorszeniu.
Protesty, które wybuchły podczas arabskiej wiosny w 2011 roku przerodziły się w wojnę domową na pełną skalę. Reżim Baszara al-Assada utrzymuje kontrolę w Damaszku i innych obszarach w zachodniej części kraju, podczas gdy rebelianci oraz terroryści Państwa Islamskiego zajmują terytoria na wschodzie. Przemoc ogarnęła cały kraj. Obszar kontrolowany przez terrorystów rozciąga się też na dużą część Iraku. Po amerykańskiej inwazji w 2003 roku, która obaliła Saddama Husajna, wybuchła wojna domowa i rebelia przeciwko wojskom koalicji. Po wycofaniu się sił USA, które miało miejsce w grudniu 2011 roku, bezpieczeństwo miejscowej ludności uległo pogorszeniu. / Forsal.pl

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu za zgodą wydawcy INFOR PL S.A. Kup licencję

Reklama
Reklama

Powiązane

Reklama

Komentarze(2)

Uwaga, Twój komentarz może pojawić się z opóźnieniem do 10 minut. Zanim dodasz komentarz -zapoznaj się z zasadami komentowania artykułów.
 • emigrant
  2015-11-30 15:14:09
  Kto kontroluje resztę świata? Że mu się coś wymyka.
  0
 • 5% chce narzucać 95% społeczności
  2015-12-01 08:50:47
  Według ogólnodostępnych danych na Filipinach mieszka 90 mln ludzi a społeczność muzułmańska stanowi 5 mln czyli nieco ponad 5% no ale jak wynika z tego artykułu to już moment do 'narzucania' i wymuszania kultury islamskiej mimo, że społeczność filipińska jest gotowa do współżycia i rozmów. Po prostu takie zadziory? z którymi trzeba rozmawiać ich (siłowym) językiem?
  0
Reklama

Zobacz więcej