"Cieszę się że podpisaliśmy porozumienie. Zapisy w nim zawarte udało się wypracować dzięki odpowiedzialnej postawie każdej ze stron, opartej na dialogu i trosce nas wszystkich o przyszłość firmy i jej pracowników. Wiem, że to ważny krok w naszych negocjacjach, które mam nadzieję zakończymy niebawem pomyślnie, podpisując umowę nabycia akcji PKP Energetyka" - powiedział Obłój, cytowany w komunikacie.

W treści porozumienia napisano m.in.: "Organizacje związkowe wspierają długofalowy rozwój spółki we współpracy z inwestorem, jako właścicielem". Fundusz CVC na mocy porozumienia zobowiązał się m.in. do niewypowiadania ZUSP-u dla pracowników PKP Energetyka do końca 2019 r. oraz do realizacji paktu gwarancji pracowniczych, zawartych 19 stycznia 2015 roku, w tym gwarancji zatrudnienia oraz premii prywatyzacyjnej dla pracowników PKP Energetyka, podano w informacji.

"Ponadto, strony uzgodniły, że kontynuowane będą uprawniania pracowników PKP Energetyka, ich rodzin oraz emerytów do ulg transportowych na warunkach obowiązujących obecnie. Nowe stanowiska pracy w ramach rekrutacji, będą proponowane, najpierw obecnym pracownikom spełniającym wymagania w zakresie kompetencji" - czytamy dalej.

Przyszły inwestor zapowiedział również wspieranie rozwoju zawodowego pracowników i podnoszenie ich kwalifikacji oraz zadeklarował, zgodnie z wnioskiem strony związkowej, że nazwa spółki pozostanie niezmieniona, co najmniej przez cztery najbliższe lata.

Reklama

>>> Czytaj też: PKP Energetyka na sprzedaż jeszcze w tym roku. PKP analizuje oferty

Fundusz CVC zaoferował najwyższą cenę za PKP Energetyka i otrzymał 6 lipca br. od PKP S.A. wyłączność do dalszego prowadzenia negocjacji w sprawie prywatyzacji spółki. Proces ma się zakończyć w III kwartale 2015 r.

Porozumienie ze stroną związkową wejdzie w życie z dniem nabycia akcji PKP Energetyka przez CVC.

CVC jest globalną firmą private equity oraz firmą doradztwa inwestycyjnego, założoną w 1981 roku, posiadającą 22 biura na terenie Europy, Azji i Stanów Zjednoczonych. CVC zarządza środkami w imieniu ponad 300 inwestorów w większości z Ameryki Północnej oraz Europy, Azji i Bliskiego Wschodu. Powierzają oni swój kapitał CVC na wieloletnie okresy. Bieżąca wartość aktywów firmy przekracza kwotę 52 mld USD. Fundusze CVC posiadają obecnie udziały w ponad 50 spółkach na całym świecie, zatrudniając około 400 tys. osób oraz osiągając roczne łączne przychody w wysokości ok. 130 mld USD.

>>> Czytaj też: Międzynarodowy fundusz inwestycyjny CVC jest zainteresowany kupnem PKP Energetyka