35 proc. odpowiedziało, że "dobrze" (w tym 19 proc. zdecydowanie, a 16 proc. raczej), ale 59 proc. uznało, że "źle" (18 proc. - raczej i aż 41 proc. zdecydowanie).

Bliższa analiza wskazuje, że aprobata dla zakazu dominowała wyłącznie w jednej grupie wyborców PiS (aż 78 proc. "dobrze" i 14 proc. "źle"), w elektoracie Konfederacji był remis (44 do 45 proc.), wszystkie pozostałe elektoraty w ogromnej przewadze wybierały odpowiedzi "źle".

Szczegóły znajdziecie państwo na załączonych dwóch głównych wykresach (do wykorzystania) oraz we fragmencie tabeli z wynikami, która pokazuje wszystkie zbadane przez Ipsos przecięcia.

Sondaż telefoniczny (CATI) Ipsos dla organizatorów kampanii "Dziennikarze na granicy!" zrealizowany 21-23 września 2021 roku na ogólnopolskiej reprezentatywnej próbie dorosłych Polaków N=1000.

Jak wiemy, niektóre redakcje podjęły próby opisywania tego, co dzieje się w strefie zakazanej przez stan wyjątkowy, inne dopiero planują "wyprawy".

Raz jeszcze w imieniu organizatorów dziękuję za wspólną inicjatywę i liczę, że wykorzystacie państwo posłane wyniki, które dowodzą, jak powszechnie aprobowana jest w Polsce wolność mediów.

"Dziennikarze na granicy!" [SONDAŻ] / Źródło zewnętrzne