Motoforsal/Motoporadnik

25.04.2019, 14:09

Kontrola prędkości na drogach w Polsce. Tu drogówka łapie najczęściej [MAPA]

Długi majowy weekend to czas wypoczynku i wyjazdów, ale nie dla wszystkich. Dla policjantów z drogówki to czas wzmożonej pracy związanej z kontrolami prędkości na drogach całego kraju. Gdzie można natknąć się na taką niespodziankę? Na to pytanie próbują odpowiedzieć eksperci z systemu Yanosik.

29.03.2019, 19:11

Prognoza cen paliw: Benzyna mocno podrożeje

Benzyna mocno podrożeje - prognozują analitycy e-petrol. Ceny Pb95 wzrosły średnio o kilkanaście groszy na litrze i już na wielu stacjach przekroczyły poziom 5 zł za litr - podał BM Reflex.

23.03.2018, 11:36

Zobacz, jak rozpoznać nowe nieoznakowane BMW policji

BMW 330i xDrive to nowe nieoznakowane radiowozy polskiej policji. Wyglądają niepozornie, patrolują drogi incognito, wtapiają się w tłum innych aut na drodze. Jednak są pewne detale, które pozwalają rozpoznać nowe nieoznakowane radiowozy drogówki.

21.02.2018, 14:12

Ile czasu przysługuje na przerejestrowanie samochodu i ile to kosztuje?

Kupno używanego samochodu wiąże się z obowiązkiem przerejestrowania go i wymiany tablic rejestracyjnych oraz dowodu rejestracyjnego. By to zrobić, należy złożyć w urzędzie miasta lub urzędzie starostwa powiatowego wymaganą dokumentację w ściśle określonym terminie.

09.02.2018, 21:32

Kodeks drogowy 2018: Nowe zasady przyznawania punktów za wykroczenia

Wchodzące niebawem w życie regulacje przewidują, że kierowca, który naruszy przepisy ruchu drogowego, co zostanie stwierdzone mandatem lub wyrokiem, otrzyma punkty odpowiadające temu naruszeniu z dniem uprawomocnienia się rozstrzygnięcia (tj. przyjęcia mandatu czy uprawomocnienia wyroku).

20.06.2017, 13:01

Czy hybryda jest lepsza od diesla?

Podobno gdzie trzech Polaków, tam trzy opinie. I zapewne podobnie będzie w przypadku odpowiedzi na to pytanie: przekonanych nie trzeba będzie przekonywać, a nie przekonanych się nie przekona. Spróbujmy jednak odrzucić wszelkie uprzedzenia i spojrzeć na problem obiektywnie.

22.02.2017, 21:24

Najmniej paliwożerne SUV-y – ranking Consumer Reports

Wyniki najnowszej analizy przedstawionej w styczniowym rankingu Consumer Reports udowadniają, że posiadanie dużego SUV-a wcale nie musi oznaczać większych wydatków na paliwo. Wyniki sprzedaży pokazują, że fakt ten doceniają również właściciele firm, którzy coraz częściej wybierają samochody właśnie z takim nadwoziem.

Tylko na forsal.pl

Infografiki, wykresy, mapy

Najnowsze galerie>>