Nowy przedmiot wejdzie do programu nauczania od przyszłego roku szkolnego, choć decyzję rządu musi jeszcze formalnie zatwierdzić walijski parlament.

"Jest niezmiernie ważne, aby nasz system edukacji wyposażył młodych ludzi w umiejętność zrozumienia i szacunku dla własnych, jak również dla historii, kultur i tradycji innych. Jeśli mamy się rozwijać jako społeczeństwo, musimy stworzyć system edukacji, który poszerza nasze zrozumienie i wiedzę o wielu kulturach, które zbudowały przeszłość i teraźniejszość Walii, a także świata" - oświadczył Jeremy Miles, minister edukacji w laburzystowskim rządzie Walii.

W środę w stolicy kraju, Cardiff odsłonięto pomnik Betty Campbell, pierwszej w historii Walii czarnoskórej dyrektor szkoły i aktywistki działającej na rzecz włączenia historii czarnych mieszkańców do szkolnych programów nauczania.

Reklama

Według spisu powszechnego z 2011 r. (wyniki tegorocznego nie zostały jeszcze ogłoszone), mniejszości etniczne stanowiły 4,4 proc. populacji Walii, przy czym czarnoskórzy - 0,6 proc.