Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Warszawa ma nową przeprawę przez Wisłę. Otwarto kładkę pieszo-rowerową pod mostem Łazienkowskim [ZDJĘCIA]

9 sierpnia 2017, 15:04
Budowa trwała osiem miesięcy. Inwestycja została otwarta w środę przez prezydent stolicy Hannę Gronkiewicz-Waltz, która w towarzystwie urzędników i radnych przejechała rowerem kładką."Połączyliśmy Warszawę prawobrzeżną lewobrzeżną" - powiedziała na briefingu po otwarciu przeprawy prezydent. Dodała, że pożar mostu Łazienkowskiego, do którego doszło 14 lutego 2015 roku, był "tym złym, co wyszło na dobre". Sama przeprawa została odbudowana w październiku 2015 roku, a jeszcze w czasie trwania prac powstał projekt budowy tras rowerowych. Renata Kaznowska, wiceprezydent stolicy dodała, że tempo prac było ekspresowe. "Na koniec lipca kładka była gotowa zgodnie z harmonogramem" - dodała.
Budowa trwała osiem miesięcy. Inwestycja została otwarta w środę przez prezydent stolicy Hannę Gronkiewicz-Waltz, która w towarzystwie urzędników i radnych przejechała rowerem kładką."Połączyliśmy Warszawę prawobrzeżną lewobrzeżną" - powiedziała na briefingu po otwarciu przeprawy prezydent. Dodała, że pożar mostu Łazienkowskiego, do którego doszło 14 lutego 2015 roku, był "tym złym, co wyszło na dobre". Sama przeprawa została odbudowana w październiku 2015 roku, a jeszcze w czasie trwania prac powstał projekt budowy tras rowerowych. Renata Kaznowska, wiceprezydent stolicy dodała, że tempo prac było ekspresowe. "Na koniec lipca kładka była gotowa zgodnie z harmonogramem" - dodała. / PAP / Marcin Obara
W Warszawie otwarto nową kładkę pieszo-rowerową pod mostem Łazienkowskim. Kładka składa się z dwóch tras: północnej przeznaczonej dla pieszych i rowerzystów oraz południowej – tylko dla rowerów. Stołeczny ratusz planuje rozbudowę tej trasy w kierunku centrum miasta.

Powiązane

Reklama
Reklama

Oceń jakość naszego artykułu

Dziękujemy za Twoją ocenę!

Twoja opinia jest dla nas bardzo ważna

Powiedz nam, jak możemy poprawić artykuł.
Zaznacz określenie, które dotyczy przeczytanej treści:

Reklama

Reklama
Zobacz

Reklama

Reklama
Reklama
Reklama
image for background

Przejdź do strony głównej