To będzie kolejne połączenia LOT-u z Węgier na lotnisko poza Polską. Od maja nasz narodowy przewoźnika lata dreamlinerami z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago. Teraz zdecydował się na połączenie europejskie. 19 lutego przyszłego roku zacznie latać ze stolicy Węgier na lotnisko London City. Z tego położonego zaledwie 10 km od centrum Londynu portu lotniczego korzystają przede wszystkim biznesmeni. W dni powszednie rejsy będą wykonywane dwa razy dziennie – rano i wieczorem, a w soboty i niedziele raz dziennie.

LOT będzie tam latał maszynami typu embraer 190. Cztery takie samoloty pojawią się w flocie LOT-u pod koniec tego roku. Embraery 190 to jedne z niewielu maszyn, które mogą bez problemu lądować na lotnisku London-City. To nietypowy port, który ma krótki pas i stromą ścieżkę podejścia do lądowania. Na lotnisku London City embraer LOT-u po raz pierwszy pojawi się na początku stycznia. Wtedy zaczną się regularne rejsy z Lotniska Chopina.

Rozwój na lotnisku w Budapeszcie oznacza, że LOT chce umacniać swoją pozycję w Europie Środkowej. Przedstawiciele naszego narodowego przewoźnika, przyznają że główny hub LOT-u, czyli Lotnisko Chopina ma swoje ograniczenia. W wielu porach dnia nie ma już wolnych slotów.

>>> Czytaj też: Oto pierwszy ultralekki samochód elektryczny zaprojektowany w Polsce [ZDJĘCIA]