WIG 20 zakończył środową sesję na 0,8 proc. plusie i poziomie 1.934,87 pkt. W górę poszedł także indeks szerokiego rynku WIG o 0,43 proc. Grupujący średnie spółki indeks mWIG 40 spadł o 0,48 proc. W środę obroty na rynku przekroczyły 1,1 mld zł, z czego prawie 1 mld zł to obroty walorami spółek z indeksu WIG 20.

Na zachodnioeuropejskich giełdach podczas zamknięcia sesji na GPW panowały negatywne nastroje - brytyjski FTSE zniżkował o 0,05 proc., niemiecki DAX o 0,2 proc., a francuski CAC stracił 0,48 proc.

Na GPW spółki paliwowe zakończyły sesję z najwyższymi zyskami. Kurs PKN Orlen zyskał 3,1 proc., a Lotosu 3,5 proc. PKN Orlen podał w komunikacie prasowym, że spółka kupiła 1 mln baryłek ropy naftowej z Iranu. Ładunek trafi do gdańskiego Naftoportu w styczniu.

Jeden z najmocniejszych wzrostów spośród wszystkich spółek WIG 20 zanotowało PZU (+3,1 proc.), mając jednocześnie drugie największe obroty na całej GPW, wynoszące 154 mln zł.

Trend spadkowy utrzymało KGHM. Koncern zakończył dzień z największą stratą ze spółek WIG 20 (-2,3 proc.) i trzecimi największymi obrotami na GPW, wynoszącymi 127 mln zł. W środę JP Morgan obniżył rekomendację dla KGHM do "niedoważaj" z "neutralnie", ustalając cenę docelową dla akcji spółki na 83 zł.

Wśród banków z WIG 20 najlepiej radziły sobie mBank i PKO BP które poszły w górę kolejno o 0,6 proc. i 0,9 proc. Słabiej wypadły pozostałe spółki tego sektora, BZ WBK i Alior straciły po 0,5 proc., a wycena Banku Pekao (największe obroty na GPW - 170 mln zł) zniżkowała na zamknięciu o 1,5 proc.

Kontynuację wtorkowych wzrostów utrzymały energetyczne blue chipy (oprócz PGE), na czele z Energą, która zyskała 2,6 proc. Enea poszła w górę o 1,8 proc., Tauron o 0,7 proc. Jedynie PGE zanotowało nieznaczną stratę wynoszącą 0,1 proc.

Spadkiem na GPW wyróżnił się mWIG 40, którego w dół pociągnęła JSW. Kurs spółki spadł o 4,2 proc, a obroty wyniosły 42 mln zł.

Na szerokim rynku ABC Data zamknęła sesję z ponad 19,5-proc. wzrostem. Spółka podała w komunikacie, że Urząd Skarbowy w Warszawie umorzył postępowanie podatkowe dotyczące VAT za miesiąc wrzesień 2012 r. wobec ABC Data, uznając za prawidłowe rozliczenia podatkowe spółki w tym okresie.

Mocny spadek zanotował z kolei Serinus Energy (-3,9 proc.). Jakub Korczak, wiceprezes spółki, poinformował PAP, że Serinus chciałaby uruchomić produkcję w Rumunii, dlatego poszukuje partnera, który pomógłby jej zrealizować związane z tym projektem nakłady inwestycyjne.