Tauron szacuje przychody z ORM i IRZ na 130 mln zł w tym rokuWarszawa, 16.03.2017 (ISBnews) - Tauron Polska Energia szacuje, że jego przychody z operacyjnej rezerwy mocy (ORM) wyniosą 60 mln zł, a z interwencyjnej rezerwy zimnej (IRZ) - 70 mln zł, poinformował wiceprezes Marek Wadowski.

"W ubiegłbym roku przychody z ORM wyniosły 232 mln zł. W tym roku będzie dużo mniej, bo 60 mln zł" - powiedział Wadowski dziennikarzom.

Z kolei tegoroczne przychody z IRZ Tauron szacuje na 70 mln zł.

Tauron Polska Energia S.A. jest spółką holdingową w grupie kapitałowej, która zajmuje się wydobyciem węgla, wytwarzaniem, dystrybucją i sprzedażą energii elektrycznej oraz ciepła. Jest notowana na GPW od 2010 r. Grupa Tauron obejmuje swoim działaniem 18% powierzchni kraju i jest największym dystrybutorem energii w Polsce oraz jednym z największych podmiotów gospodarczych w kraju. W skład grupy wchodzą m.in. Tauron Wydobycie, Tauron Wytwarzanie, Tauron Ekoenergia, Tauron Ciepło, Tauron Dystrybucja, Tauron Sprzedaż oraz Tauron Obsługa Klienta. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

(ISBnews)