Najczęstsza odpowiedź to wyjazd krajowy. Tak stwierdziło ponad 27 proc. uczestników badania DGP przeprowadzonego na panelu Ariadna.

Gdzie pojedziemy? Dominuje ten sam kierunek co w poprzednich latach – Bałtyk. Na Wybrzeżu urlop deklaruje spędzić połowa z tych osób, które planują krajowy wyjazd. Zwolenników morza jest ponad trzy razy więcej niż chętnych do wyjazdu na Mazury i ponad cztery razy więcej niż amatorów Tatr.

Jakie mamy plany na wakacje

Jakie mamy plany na wakacje

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Nie wszyscy pozostający w kraju wyjadą na wakacje. Niemal tyle samo osób, co tych planujących urlop poza miejscem zamieszkania, chce spędzić wolne od pracy w zaciszu domowym. Niemało osób planuje podczas urlopu remont mieszkania.
Ile chcemy wydać na wakacje? Ponad jedna czwarta respondentów wskazała, że chce przeznaczyć na ten cel nie więcej niż 500 zł, a kolejne 12 proc. od 500 do 1 tys. zł.

Ci, którzy decydują się na zagraniczne wojaże latem, chcą wypocząć przede wszystkim w Hiszpanii. W pierwszej trójce najpopularniejszych zagranicznych kierunków, które odwiedzą w tym roku Polacy, znalazły się też Grecja i Bułgaria. Podobnie było w ubiegłym roku.

Jaką kwotę planujemy przeznaczyć na wypoczynek

Jaką kwotę planujemy przeznaczyć na wypoczynek

źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Zdaniem ekspertów stosunkowo niewielki popyt na zagraniczne wycieczki może być konsekwencją wysokich cen. W tym roku za wczasy za granicą trzeba będzie zapłacić więcej niż przed rokiem. Tygodniowy pobyt w sierpniu w Turcji kosztuje średnio o 101 zł więcej niż w 2016 r. Jeszcze bardziej zdrożała Portugalia – o 219 zł, Wyspy Kanaryjskie – o 236 zł, Grecja – o 279 zł na osobę. Nie bez znaczenia są też informacje o atakach terrorystycznych, które w ostatnich miesiącach miały miejsce już nie tylko w krajach arabskich, ale też w krajach zachodnich.