Oferta Torpolu wybrana na modernizację linii Białystok-Bielsk Podl. za 77 mln złWarszawa, 07.07.2017 (ISBnews) - Oferta Torpolu, warta 62,9 mln zł netto (77,4 mln zł brutto), została uznana za najkorzystniejszą w organizowanym przez PKP Polskie Linie Kolejowe postępowaniu przetargowym na zaprojektowanie i wykonanie robót dla zamówienia "Prace na linii kolejowej nr 32, na odcinku Białystok - Bielsk Podlaski (Lewki)", podała spółka.

"Oferta spółki została uznana za najkorzystniejszą łącznie na podstawie kryteriów oceny (całkowita cena brutto - waga 60%, termin realizacji zamówienia - waga 35% oraz doświadczenie personelu wykonawcy - waga 5%)" - czytamy w komunikacie.

Termin realizacji prac budowlanych wskazany w złożonej ofercie został określony na 21 miesięcy licząc od dnia podpisania umowy, podano także.

W czerwcu oferta Torpolu, warta 77,1 mln zł netto (tj. 94,9 mln zł brutto), została uznana za najkorzystniejszą w przetargu PKP PLK na zaprojektowanie i wykonanie robót dla zadania pn. "Prace na linii kolejowej nr 52 na odcinku Lewki - Hajnówka"

Torpol specjalizuje się w budowie oraz modernizacji stacji, linii i szlaków kolejowych oraz linii tramwajowych. Spółka zadebiutowała na rynku głównym GPW w lipcu 2014 roku. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 770 mln zł w 2016 r.

(ISBnews)