Biznes a demontaż sądownictwa w Polsce. Czy Buffet zainwestowałby nad Wisłą?

16 lipca 2017, 20:00
Źródło:MAGAZYN DGP
Trzeba się uczyć od Warrena Buffetta - kupuje, gdy inni padają....

Trzeba się uczyć od Warrena Buffetta - kupuje, gdy inni padają....

Inwestujesz tam, gdzie możesz zarobić przy ryzyku, na które cię stać. Bez niezależnych sądów próba pomnażania pieniędzy w Polsce będzie grą dla zuchwałych.

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję
KioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowaKioskWersja cyfrowa

Reklama

Komentarze (19)

  • usługi przeprowadzkowe(2017-07-16 20:40) Zgłoś naruszenie 325200

    Zdjęcie atrapy przykrywającej skorumpowaną, bezczelną, nepotyczną sitwę nie można nazywać demontażem sądownictwa. To raczej wpuszczenie tlenu do pomieszczeń sądowych. Od pieniędzy spekulanta wolimy kapitał o dłuższym horyzoncie inwestycyjnym.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Dr.Tux(2017-07-16 20:33) Zgłoś naruszenie 258145

    CZY MAMY ZRUJNOWANĄ REPUTACJĘ? Ooo to CHINY tym bardziej! Patrz panie Gudsławski , a ci idioci , amerykańscy miliarderzy tyle tam zainwestowali!- pewnie stracili!

    Odpowiedz
  • Panius(2017-07-16 21:25) Zgłoś naruszenie 15127

    Niezależne sądy, a mieliśmy takie? Kto miał odpowiednich znajomych i pieniądze albo rodzinę w sądownictwie, prokuraturze łatwo mógł wymigać się od odpowiedzialności. Myślę, że wszyscy znamy takie przypadki.

    Odpowiedz
  • tylko dlaczego walimy głową w parapet(2017-07-16 20:29) Zgłoś naruszenie 128221

    Ale w czym problem? Wystarczy wierzyć w Prezesa i w Papę Rydzyka, być członkiem PiS a usłużny Ziobrowy sędzia z automatu zasądzi na naszą korzyść... ... tak to działa na Ukrainie i w Rosji ... nie chce Polska na Zachód to pójdzie na sznurze na Wschód ... i nie płaczcie przecież macie 500+ i podobno wstajecie z kolan

    Odpowiedz
  • sędzia na telefon(2017-07-16 21:15) Zgłoś naruszenie 10322

    Wy to cuda potraficie załatwić niemal od ręki . Jak można zdemontować coś czego nie ma ?

    Odpowiedz
  • Boston(2017-07-16 21:11) Zgłoś naruszenie 9324

    Kurcze o czym jest ten artykuł !!!!! Niech Forsal nie bawi się w politykę. Nigdy mu to dobrze nie wychodziło. Skupcie się na gospodarce.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Cyrk felietonisty(2017-07-16 21:42) Zgłoś naruszenie 786

    Nasze sądownictwo jest jak panna lekkich obyczajów o jakiej reputacji my mówimy ?

    Odpowiedz
  • obserwator(2017-07-16 22:09) Zgłoś naruszenie 685

    Znaczy to tyle, że Niemcy, Hiszpanie, Holendrzy także mają upolitycznione sądy. Bo te rozwiązania są podobne a nawet łagodniejsze od obowiązujących w tamtych krajach.

    Odpowiedz
  • asdf(2017-07-16 22:04) Zgłoś naruszenie 6414

    Wydaje mi się że Buffett nie zainwestowałby w naszym kraju począwszy od zakończenia II WŚ aż po dzień dzisiejszy i jeszcze przez wiele lat aż Polska stanie się krajem ustabilizowanym politycznie wolnym od korupcji i czerwonych. Nie wiem jakim trzeba być bezczelnym hipokrytą żeby wmawiać ludziom że PIS upolityczni sądy. Nikt inny jak my obywatele kraju od wielu lat wiemy że sądy są polityczne były i będą. Sądy od lat plują w twarz swoim obywatelom bezkarnym przestępczym działaniem. W Polsce sędzia kryje sędziego lekarz kryje kolegę lekarza policjant kryje policjanta. Korupcja ma się dobrze bo nie ma sprawiedliwości. To są powody że Buffett nie zainwestuje tu jeszcze przez wiele lat. Wymiar sprawiedliwości to zapóźniony w rozwoju element funkcjonowania państwa który nijak się ma do rzeczywistości. Przestańcie pisać takie artykuły bo się kompromitujecie jako jeszcze w miarę porządny portal.

    Odpowiedz
  • tak(2017-07-16 21:51) Zgłoś naruszenie 553

    Artykuł o pajacach dla pajaców przez pajaców

    Odpowiedz
  • berket(2017-07-16 21:54) Zgłoś naruszenie 544

    Skorumpowane, patologiczne sądownictwo opoką inwestorów? Kiepski żart. Może wreszcie sprawy przestaną się ciągnąć latami, a raczej przestaną być przeciągane tak aby wygrał ten kto miał wygrać. Losowanie składów sędziowskich to krok milowy na drodze do normalności.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Georealista(2017-07-16 22:23) Zgłoś naruszenie 495

    Merytorycznie odpowiedź brzmi: TAK - Polska jest atrakcyjnym krajem dla biznesu. A w przyszłości będzie jeszcze bardziej atrakcyjna - w miarę, jak na Zachodzie dżihad zrobi coraz większe piekło - wtedy wszystkie firmy będą coraz większym strumieniem waliły drzwiami i oknami do Polski jako oazy stabilności i spokoju. Czas pracuje na naszą korzyść. To także automatycznie spowoduje wzrost siły złotówki, także jako waluty rezerwowej, wiarygodności kredytowej, a sama koncentracja nowych inwestorów i kapitału wytworzy dalszy efekt samonapędzający wzrost i stabilność coraz silniejszego rynku i gospodarki. Najciekawsze, że szereg koncernów wyniesie się także z Rosji do Polski - bo w Rosji także wybuch dżihadu jest nieuchronny, Rosjanie etniczni wymierają o 1 mln rocznie, na to miejsce wchodzą islamiści. Ostatnio szef Komisji Kultury Rosyjskiej w Dumie przyznał, że Rosjan jest 107 mln, a muzułmanów 36 mln - co czwarty mieszkaniec Rosji to muzułmanin, na dodatek Rosja otoczona przez państwa muzułmańskie, a rywalizację z Chinami o Azję Środkową już przegrywa. Ponadto Polska jako rozdzielacz Rosji od niemieckiej UE jest wspierana przez USA i Chiny - OBA supermocarstwa naraz - bo pełni kluczową rolę dla niedopuszczenia do powstania konkurencyjnego imperium euroazjatyckiego "od Lizbony do Władywostoku". To lekcja z 1939 - upadek Polski to zawłaszczenie całego pasa od Finlandii po Bułgarię przez Rosję i Niemcy. Dlatego z jednej strony mamy wsparcie wojskiem i gazem od USA, a od Chin wparcie przez Jedwabny Szlak i CPL/CPK/CPM i elektrownie jądrowe - i Polska wyznaczona głównym hubem NJS i liderem europejskim "16+1". Czy Międzymorze czy Trójmorze - oba projekty mają na celu utrzymać kordon sanitarny między Rosją, a Niemcami - i to jest egoistyczna racja stanu OBU supermocarstw, z których żadne nie życzy sobie powstania trzeciego, silniejszego konkurenta, a konfrontację o globalną hegemonię to USA i Chiny chcą rozegrać wyłącznie między sobą.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • Prof(2017-07-16 22:56) Zgłoś naruszenie 433

    nie wierze, nawet Buffeta wciągną w atakowanie na reforme sądownictwa. Następnie zadajcie pytanie czy myszka Mickey przyjechała by do Polski jakby wiedziałą o reformie...media w Polsce to jednak dno a przynajmniej DGP, tak samo jak sądownictwo.

    Odpowiedz
  • kalafior(2017-07-16 21:54) Zgłoś naruszenie 405

    Jedna bufetowa nam wystarczy.

    Odpowiedz
  • Gość(2017-07-17 17:44) Zgłoś naruszenie 10

    Takie bajania to dla niedouczonych.

    Odpowiedz