Leasing aut stanie się nieopłacalny

12 czerwca 2018, 20:33 | Aktualizacja: 16.06.2018, 11:06
Źródło:Dziennik Gazeta Prawna
Leasing -  vat auto (p)

Leasing - vat auto (p)źródło: Dziennik Gazeta Prawna

Koniec z odliczaniem od przychodu całości rat za samochody osobowe. Najbardziej odczują to przedsiębiorcy kupujący droższe modele, warte ponad 150 tys. zł. Ale i właściciele tańszych mogą sporo stracić

Materiał chroniony prawem autorskim - wszelkie prawa zastrzeżone. Dalsze rozpowszechnianie artykułu tylko za zgodą wydawcy INFOR Biznes. Kup licencję

Reklama

Komentarze (54)

  • Pamela Flores(2018-06-18 01:15) Zgłoś naruszenie 00

    Poszukujesz pożyczki na działalność, pożyczki osobiste, kredyty hipoteczne, kredyty samochodowe, kredyty konsolidacyjne, niezabezpieczone pożyczki, kapitał podwyższonego ryzyka itd. Czy masz pożyczkę z banku lub rozwiązań finansowych, albo odrzucono kilka powodów? I Miss Rose, prywatna věřitelka, pożyczam firmom i osobom prywatnym niskie i przystępne oprocentowanie w wysokości 2%. Zainteresowanie? Skontaktuj się z nami, aby przekazać kredyt po 24 godzinach wymiany. Kontakt: pamelarosaflores11(A)gmail com

    Odpowiedz
  • G4D(2018-06-14 15:43) Zgłoś naruszenie 40

    Powinno się zmiany ograniczyć tylko do podwyższenia kwoty amortyzacji do 150 tys zł, z perspektywą jej podwyższenia w latach kolejnych. Ograniczenia wartościowe i procentowe w KUP przy leasingu operacyjnym to cios w małe firmy. Stawka 19% przy liniowym PIT nie jest bynajmniej mała. Dlaczego karać ludzi za pracowitość i przedsiębiorczość?

    Odpowiedz
  • PJB(2018-06-14 13:54) Zgłoś naruszenie 01

    Zawsze jest opcja przeniesienia firmy np. do Czech, tam takich bzdur nie wymyślają, a od czasu do czasu można wpaść na piwko do Pragi.

    Odpowiedz
  • aaaa(2018-06-14 12:11) Zgłoś naruszenie 01

    jeżeli wezmę samochód w leasing w 2018 r. to będę rozliczał się w/g starych zasad czy według nowych z 2019 r. ?

    Odpowiedz
  • Kamil (2018-06-14 09:02) Zgłoś naruszenie 01

    Tak kraj patologii ;) sami się rozbijają bemkami 7 i innymi limuzynami a tu człowiek nawet pełnej kwoty jakiegoś tanśzego samochodu dobrej marki nie bedzie mógł odliczyć w pełni ;d. Niech zrobią sobie najpierw dobre wyliczenia czy to się opłaca :) Żeby nie było tak że ludzie uciekną z firmami do czech ;D. Jakby nie patrzeć po Warszawie jakieś luksusowe autka na blachach czeskich :). Bo co? Bo nasz rząd jest za pazerny. Podatkami trzeba konkurować, tym bardziej teraz jak jest wolność gospodarcza i przeniesienie firmy do innego kraju nie stanowi problemu... Takich przykładów można powielać więcej. Podatki=zło.

    Odpowiedz
  • asd(2018-06-14 08:27) Zgłoś naruszenie 541

    w Danii przedsiębiorca nie może jechać autem służbowym w celach prywatnych np. na wczasy czy na zakupy po chleb bo jak kontrola złapie to kary i to nie małe. Dania to tez kraj patologii?

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • werww(2018-06-13 22:00) Zgłoś naruszenie 21

    rozwiazanie jest proste: placimy raty do kwoty 150 tys, auta nie wykupujemy i dzien pozniej bierzemy je ponownie w leasing i znowu splacamy raty do 150 tys, nie wykupujemy itd i mamy bentleya nie za milion tylko za 700 tys

    Odpowiedz
  • Egon(2018-06-13 20:59) Zgłoś naruszenie 349

    Bardzo dobrze jestem za koniec odliczania jak wszyscy równo to równi

    Odpowiedz
  • peter(2018-06-13 16:55) Zgłoś naruszenie 252

    Bo nie może tak być, że jedni mają auta a inni nie mają. Wszyscy mają równe żołądki. Ura, ura, ura!

    Odpowiedz
  • Siarzewski(2018-06-13 16:25) Zgłoś naruszenie 73

    To chyba nie dotyczy za leasingu z "wysokim wykupem", do którego nie dochodzi najczęściej ? Jeśli samochód kosztuje np. 200 tys. i jego miesięczna rata jest 2 tys. to przez te 3 lata leasingu zapłacimy 2x36 = 72 tys. i chyba całość będziemy mogli odliczyć ?

    Odpowiedz
  • Tadziu(2018-06-13 14:04) Zgłoś naruszenie 403

    Ojciec Tadeusz z Torunia będzie się za Was modlił, abyście nie uciekali z podatkami.

    Odpowiedz
  • hehe(2018-06-13 13:41) Zgłoś naruszenie 9915

    Socjalizm to taki ustrój który wszystkim pomaga daje ulgi ale za to pracę mają urzędnicy których trzeba utrzymać.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz
  • zeflik(2018-06-13 13:30) Zgłoś naruszenie 978

    Jestem ZA!!! Ale najpierw wszystkie służbowe państwowe-publiczne i spółek skarbu państwa auta maja być oznaczone żarówiastą naklejką na rejestracji, żebym wiedział gdzie za moją kasę słudzy narodu jeżdżą.

    Odpowiedz
  • annno_90(2018-06-13 11:48) Zgłoś naruszenie 20814

    Trzeba było na Korwina głosować :)

    Odpowiedz
  • odechciewaSie(2018-06-13 11:29) Zgłoś naruszenie 1058

    I jeszcze pewnie zadziała wstecz ;-)

    Odpowiedz
  • BigBass (2018-06-13 09:10) Zgłoś naruszenie 310

    Warto dodać Od leasingu operacyjnego od paru lat sie odchodzi na rzecz wynajmu długoterminowemu i tutaj jest furtka na te zmiany. Druga sprawa skoro wzrosły limity amortyzacyjne do 150 tys rocznie to leasing operacyjny zostanie zamieniony również kredytami gdzie amortyzacja pojazdu jest tarczą podatkową

    Pokaż odpowiedzi (2)Odpowiedz
  • niestety przedsiębiorca (2018-06-13 06:38) Zgłoś naruszenie 20056

    Ten pożal się Boże PiS to jakaś komuna bis jest a nie dobra zmiana. Robią w konia wszystkie grupy społeczne. Jedyni wygrani to radni pis i inni kolesie.

    Pokaż odpowiedzi (3)Odpowiedz
  • buehehe(2018-06-13 00:29) Zgłoś naruszenie 112140

    I dobrze, to był zbędny przywilej. Po co cześkowi polskiego "byznesu" do prowadzenia "przedsiębiorstwa" beta x5, oczywiście ciężarowa? Skodziną lub renią też da sie jeździć pod markety.

    Pokaż odpowiedzi (5)Odpowiedz
  • Citu-Pitu(2018-06-12 23:13) Zgłoś naruszenie 414

    Leasing pozwala zaliczyć w koszty działalności wydatki które normalnie byłyby wyżej opodatkowane. To coś jak para-degresywny podatek.

    Odpowiedz
  • Przedsiębiorca (2018-06-12 23:04) Zgłoś naruszenie 204153

    Zaczyna sie. A jak się skończy, to już widzieliśmy w historii Polski. Źle się skończy.

    Pokaż odpowiedzi (1)Odpowiedz