Słód, z którego wyprodukowano tak kosztowny alkohol, miał 140 lat. Koneser whiskey, który wylicytował najwyższą cenę, po doliczeniu opłat i podatków, zapłaci w sumie prawie 32 tysiące funtów. Oszałamiająca kwota i tak nie pobiła rekordu. Został on ustanowiony dwa lata temu przez domu aukcyjny McTear z Glasgow. Butelkę whiskey Bowmore, którą wyprodukowano około 1850 roku, sprzedano za 29 400 funtów.

Może się wydawać, że 23 000 funtów za butelkę wykwintnego alkoholu to czysta ekstrawagancja, jednak specjaliści sądzą, że whiskey jest świetną inwestycją. Martin Green z Bonhams twierdzi, że whiskey miała w tym roku fantastyczną sprzedaż, a jej cena ciągle wzrasta. Najlepszy interes zrobili ci, którzy traktowali whiskey jak długoletnią inwestycję, trzymając butelki nawet dziesięć lat.

Na dzisiejszej aukcji w Bonhams wystawiono rekordową liczbę ponad trzech tysięcy butelek whiskey pochodzących od jednego kolekcjonera. Organizatorzy licytacji spodziewają się łącznej sprzedaży na poziomie 150 tysięcy funtów.