Kurs eurozłotego pozostawał wczoraj stabilny. W pierwszej części dnia nasza waluta wyraźnie traciła, jednak później odrobiła znaczną część strat w stosunku do euro. We wtorek od rana nasza złoty nieco zyskuje wobec dolara i euro.

"Spodziewamy się, że dzisiaj ponownie przewagę mogą mieć sprzedający złotego. Kurs EUR/PLN będzie naszym zdaniem spokojnie podchodził w górę"- powiedział analityk rynku walutowego Raiffeisen Bank Polska Marcin Grotek.

Wyższa awersja do ryzyka faworyzowała wczoraj dolara. Amerykańska waluta niemal przez cały dzień umacniała się w stosunku do euro. Dopiero pod sam koniec sesji rozpoczęła się korekta wzrostowa na eurodolarze, ale jej zasięg nie był zbyt duży.

"Rynek czeka dziś przede wszystkim na wieczorne posiedzenie Fed. Stopy zostaną zapewne niezmienione, ale wszelkie zmiany w komunikacie w chociażby o włos bardziej jastrzębią stronę mogą przyczynić się do solidnego ruchu umacniającego dolara. Szanse na taki scenariusz nie są jednak w naszej ocenie zbyt duże" - powiedział Grotek.

Dodał, że ostatnia niespodziewana decyzja o podniesieniu stopy dyskontowej sprawia, że ponowna niespodzianka ze strony Fedu nie może być zupełnie wykluczona.